Genç yeteneklerin tasarımları 13 Aralık’da ödüllendirilecek

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Genç yeteneklerin birbirinden farklı tasarımlarının ödüllendirileceği 7. Ulusal Ev Mobilyaları Tasarım Yarışması Ödül Töreni, 13 Aralık’da Yapı-Endüstri Merkezi’nde (YEM) gerçekleştirilecek.

Türkiye’de ilk kez öğrenci tasarımlarının sanayiciler tarafından üretime alındığı yarışmanın ödül töreni, sanayicisinden akademisyenine, üniversite öğrencisinden profesyonel tasarımcısına dörtyüzü aşkın kişiyi buluşturacak.

Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği’nin (MOSDER) düzenlediği 7. Ulusal Ev Mobilyaları Tasarım Yarışması’nda son aşamaya gelindi. Ödül Töreni 13 Aralık 2011’de Yapı-Endüstri Merkezi’nde (YEM) yapılacak olan yarışma, birbirinden farklı mobilya tasarımlarını gözler önüne serecek. Ünlü spiker Burcu Esmersoy’un sunuculuğunu üstleneceği törende, yıl boyunca merakla beklenen ödüllü tasarımlar açıklanacak. Türkiye’de ilk kez öğrenci tasarımlarının mobilya sanayicileri tarafından üretildiği yarışmanın ödül töreni sonrasında, birincilik kazanan ve finale kalan tüm tasarımlar 14 – 15 Aralık 2011 tarihleri arasında YEM’de sergilenecek.

Yarışma; Oturma – Dinlenme, Depolama – Koruma – Düzenleme, Tamamlayıcı Mobilya Servis Ünitesi ( Sehpa, Kütüphane, Ayakkabılık, TV Sehpası, Askılık, Telefonluk, Portmanto vb.), Uyuma, Genç Mobilya ve Engelliler/Özürlüler için Ev Mobilyası Tasarımı kategorilerinden oluşuyor. Türkiye ve KKTC’deki 21 üniversitenin Endüstri Ürünleri Tasarımı ve İç Mimarlık bölümlerindeki 3. ve 4. sınıf öğrencilerinin başvurduğu yarışmaya, profesyoneller de ‘Engelliler/Özürlüler için Ev Mobilyası Tasarımı’ ile katıldı.

Üniversite öğrencilerine daha okul sıralarında sanayicilerle bir araya gelme fırsatı sunan yarışma, iş ve staj olanakları, para ödülü, yurtdışı fuarlara katılım gibi olanaklar sağlıyor. Yetenekli gençlerin yeni trendleri ortaya koymasını sağlayan yarışmanın ödül töreni, sanayiciler, öğrenciler, akademisyenler, profesyonel tasarımcılar, iç mimarlar ve mobilyaya ilgi duyan herkesi aynı platformda buluşturacak.

Ödül Töreni’ne katılmak için detaylı bilgiye MOSDER’in 0 212 465 69 17 – 18 numaralı telefonlarından ulaşmak mümkün.

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.