Gelin Makyajı Nasıl Yapılmalıdır?

5.00 avg. rating (96% score) - 1 vote

Gelin adaylarının düğün günü özellikle saç ve makyajlarının en güzel şekilde olmasını ister. Kendilerine ve tarzlarına yakışan bir model seçmeleri için belli kaynaklardan ve kişilerden destek almaktadır. Gelin makyajı yaparken birçok konuda dikkat edilmesi gerekir. Gelinlik modeli, yüz hatları ve düğün yapılan mevsimin ne olduğu oldukça önemlidir. Gelin makyajı nasıl yapılmalıdır?

Gelinlere En Yakışan Makyaj Tüyoları

Gelin makyajında en önemli püf nokta gelinin yüz hatlarıdır. Yüz hattına göre renk ve makyaj stili makyözler tarafından ayarlanır. Genelde beyaz gelinlikler tercih edildiği için daha soft ve naturel gelin makyajları tercih edilmektedir. Pembe, açık mor ve şeftali tonlarındaki far, allık ve rujlar sıklıkla kullanılmaktadır. Gölgelendirme makyajları ve net makyaj sırları ile gelinliğe en çok yakışan makyaj tarzı seçilerek yapılmaktadır. Kış aylarında olacak olan bir düğün merasimi için daha koyu renkler tercih edilmektedir. Gri, siyah, kahverengi ve bordo tonları sıklıkla kullanılmaktadır.

Yüz Tipine Göre Makyaj Sanatı

Uzun, düz, kare ve yuvarlak yüzlere ayrı şekilde yapılan makyajlar her zaman doğru alternatif olarak değerlendirilmektedir. Ayrıca gelin makyajları uygulanan saç modeline göre de değişiklik göstermektedir. Tam bit uyumun yakalanması için koordineli çalışmak en doğru olanıdır. Bu konuda profesyonel makyözlerin yaptığı saç tipi, yüz şekli ve gelinlik modelini baz almaktır. Her gelin çok özel ve güzeldi. Bu konuda atılacak adımda tüm renklerin uyumu en önemli maddedir. Çünkü gelinlerin masumluğunu ön plana çıkarmak için makyaj renklerinin en doğru şekilde kullanılması gerekir. Gelin makyajlarında fresh yapının olması için atılacak her adım oldukça önemlidir. Gelinlerin olduğundan daha farklı görünmesine destek olan makyajın etkisi bu konuda çok büyüktür.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.