Gelin Adaylarına En Güzel Makyaj Önerileri

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Gelin adayları hayatlarının en özel gününde her anlamda mükemmelliği hayal ederler. Mükemmel bir gelinlik, şık bir düğün mekanı, tüm detaylarıyla düşünülmüş bir düğün planı… 2007 yılından beri verdiği mesleki eğitimlerle binlerce insanı güzellik sektörüne kazandıran MC Akademi Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç, evlilik sezonuna girdiğimiz bu aylarda gelin adaylarının en çok önem verdiği konulardan birinin düğün makyajı olduğunu belirtti. MC Akademi, kadınlara doğru makyajı, makyajın inceliklerini ve püf noktalarını uzman kadrosuyla verdiği eğitimlerle öğretiyor.

Gelin makyajında püf noktalar…

Düğün öncesi yaşanılan heyecan,  stresli bekleyişler ve uykusuz geçen geceler gelin adaylarının cildinin yorgun görünmesine neden olabilir. Normal, kuru, yağlı, hassas ve karma ciltler için gelin adaylarına, makyaj öncesinde farklı bakım teknikleri uygulanmalıdır. Dinlenmiş bir cilt, makyajın yüzünüzde kalıcı olmasında önemli bir faktördür. Cildin makyaja hazırlanması için önce ölü derilerden arındırılması ve bir bakım kürü uygulanması gerekmektedir…

 

  • Makyajınızın tüm gün kalıcı olması için kesinlikle cildinize uygun renkte bir fondöten tercih etmelisiniz.
  • Pudra kullanırken cildinizin doğal görünmesi için cilt tipinizi iyi tanıyıp, doğru ürünü kullanmalısınız. Kuru bir cildiniz varsa cildinize nem sağlayacak sıkıştırılmış pudra tercih etmelisiniz. Yağlı bir cildiniz varsa şeffaf toz pudra kullanmanız yağlanmaya karşı daha etkili olacaktır.
  • Yuvarlak bir yüzü ince ve uzun göstermek için allığınızı elmacık kemiklerinizin altından şakaklarınıza doğru yayın ve şakaklarınıza da allık uygulayın. Allığı yumuşak ve yuvarlak hareketlerle sürün.
  • Küçük gözlerde açık renkleri tercih ederek gözlerinizi daha iri gösterebilir, iri gözlerden rahatsızsanız koyu renk far ve kalem uygulamasıyla istenilen görüntüye ulaşabilirsiniz. Güçlü, belirgin gözler için likit eyeliner kullanabilirsiniz. Göz kalemiyle göz çevrenizde buğulu bakışlar yakalayabilirsiniz.
  • Ruj uygulamasında kullanılan renkli kozmetiğin altına fondöten yardımıyla dudak şeklinizi kamufle edip istenilen dudak şeklini oluşturabilirsiniz.
  • Maskara sürerken özenerek sürdüğünüz farınıza rimel bulaştırmamak için başınızı yukarı kaldırıp maskarayı ayna karşısında uygulayın.
  • Her dudak şekline, her tonda ruj uygulanmaz. Dudaklarınız inceyse açık renk ruj sürün böylece daha dolgun bir görünüm elde edersiniz, dudaklarınız kalınsa koyu renkli rujlar daha ince göstereceği için açık renkten kaçınmanız gerekmekte.
  • Düğün makyajı için kendi kozmetik ürünlerinizi kullanacaksanız eğer, yaz aylarında kaleminizin akmasını önlemek ve rujunuzun kalıcılığını korumak için ürünlerinizi buzdolabında saklayabilirsiniz.

 

Kapalı mekan düğün organizasyonu, kır düğünü, tekne organizasyonları ya da deniz kenarında gerçekleşebilecek düğününüzün için farklı makyaj uygulamaları yapmanız gerektiğini unutmayın!

More from the blog

Gelin Makyajı Nasıl Yapılmalıdır?

Gelin adaylarının düğün günü özellikle saç ve makyajlarının en güzel şekilde olmasını ister. Kendilerine ve tarzlarına yakışan bir model seçmeleri için belli kaynaklardan ve kişilerden destek almaktadır....

10 Dakikada Makyaj Nasıl Yapılır?

Hem güzel görünmek isteyip hem de vakti olmayanlara yönelik hızlı ve pratik 10 dakikada makyaj nasıl yapılır? Tüyoları yazının devamında sizler için hazırlandı. Bakımlı görünmek günümüzün olmazsa olmazları...

Makyaj fırçası nasıl seçilir?

Farklı makyaj fırçaları, yeni başlayanlar için ister istemez kafa karışıklığına sebep olabiliyor. Yüz için, göz için ve vücut için onlarca makyaj fırçası bulunuyor.

Yeni Sezonun Güzellik Trendleri Sizlerle

Bugün sizlerle birlikte yeni sezonda karşımıza çıkan ünlülerin güzellik trendleri ile alakalı bilgiler sunacak ve fikir edinmenize yardım edeceğiz. Türkiye genelinde özellikle güzellik konusunda...