Gelin 2013’te Kaybedenlerden Olun!

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Gelin bu kararlardan biri de fazla kilolarınızla ilgili olsun. ‘Yeni bir yılda yeni bir ben’ sloganıyla yola çıkarak, 2013’te kaybederken kazananlardan olun ve birçok sağlık sorununa neden olan fazla kilolarınızdan kurtulun…

Aslında spor, diyet ya da sağlıklı yaşam ancak kişinin kendi çabası ve özverisi ile ulaşılabilen bir hedef. Kişisel spor eğitmeni, birlikte spor yaptığınız insanlar ve üyesi olduğunuz kulübün atmosferi sizi o sonuca ulaştırmada son derece etkili. Kaybedenler Kulübü, zamanınız, paranız ve çabanızın sizin adınıza istediğiniz sonuca dönüşmesi üzerine kurulu insan odaklı, samimi, etkin ve özgün bir konsept. Kişiye özel egzersiz programları, beslenme danışmanlığı ve telefon koçluğu ile sağlıklı zayıflamanın doğru adresi Kaybedenler Kulübü’nün Kurucu Ortağı, spor hocası ve beslenme danışmanı Serkan Memnun, 2013’e sayılı günler kala sizin için bir yeni yıl dileği tutuyor. Memnun, fazla kiloların, yüksek tansiyondan bunamaya, kalp krizinden kolesterole her türlü sağlık sorununa açık davetiye çıkardığını hatırlatarak, “Her yeni yıl yeni umutlar ve yeni kararlarla gelir.  2013’te fazla kilosu olan herkes için bir fırsat olsun. Kilolarınızdan kurtulmak, sağlıklı bir bedene kavuşmak için bir karar verin ve bunu ertelemeden hayata geçirin” diyor.

Karar Verin ve Uygulayın

Serkan Memnun, öncelikle 2013 yılına karar vererek girmenizin önemine dikkat çekiyor. Çünkü karar vermek ve başlamak yolun yarısı zaten. Sonrasında beslenme konusunda bilinçli olmak gerekiyor.

Zayıflamanın en önemli ayaklarından birinin de metabolizmayı hızlandıran egzersizleri hayatımızın bir parçası haline getirmek olduğunu söyleyen Serkan Memnun, “İnsanların çoğu spor yapmayı angarya olarak görür, egzersizden hoşlanmaz. Ancak egzersizi yemek yemek, uyumak gibi temel bir ihtiyaç haline getirmek şarttır” diye konuşuyor.

Serkan Memnun metabolizmayı hızlandıran hareketleri ise şöyle sıralıyor:

Ağırlık çalışması yağların en büyük düşmanıdır.

Ağırlık antrenmanları, kaslarınızı geliştirmek metabolizmanızı hızlandırmak konusunda büyük önem taşıyor. Araştırmalara göre tek bir ağırlık çalışması bile kalori yakımını 39 saat boyunca maksimuma çekiyor. Ayrıca egzersiz yaptığınız anlarda yaktığınız kaloriler de yanınıza kâr kalıyor. Kas yapmanın uzun vadede kalori tüketimine etkisi sadece kilo vermekten ibaret değil. Kas yapmak doğrudan yağları hedef alıyor.

Ağırlık antrenmanlarının bir numaralı yağ yakma sistemi olduğuna dair bir başka delil daha var: Kaslarınız çoğaldıkça vücudunuza aldığınız besinler daha iyi kullanılıyor ve yağa dönüştürülüp depolanmıyor. Kaslar, enerjiyi yani kalorileri glikojen şeklinde depoluyor. Egzersiz yaptığınızda bu glikojen yakıt olarak kullanılıyor. Egzersizden sonra yağ depolama hormonlarınız, yediğiniz karbonhidratları glikojene dönüştürüp kaslarda boşalan yerlere doldurmaya çalışır. Bu da sizin sağlıklı ve estetik bir görünüm kazanmanız açısından önemli bir faktör.

Vücut ağırlığı ile yapılan aerobik egzersizi ve faydaları

Aerobik egzersizin mekaniğinde ciğerlere giden oksijenin damarlara ulaşması gerekmektedir. Oksijen yönünden zengin damar sonra bu kanın kalp yoluyla kaslara iletilmesini sağlar. Kaslar kendisine gelen oksijeni değerlendirerek kasılmaya yol açar. Bu şekilde vücut oksijeni daha verimli şekilde kullanır.

Kardiyovasküler sistemi güçlendirir

Kalp atışlarını düzenleyerek dinlemedeki nabız atış sayısını düşürür

Kan dolaşımını güçlendirir

Yağ yakımını hızlandırır

Kolesterol birikimini engeller

Tansiyonu düşürür

Bazal Metabolizma hızını arttırır

Kaslara şekil verir

Vücut duruşunu düzenler

Esneklik kazandırır

Fonksiyonel egzersiz ve faydaları

Fonksiyonel egzersizler birçok ekipmanın (Cable,  Bosu, TRX, Sağlık Topu Gymball, Gymstick, Dumbell, Kettle Bell, Atlama İpi) kullanılmasıyla yapılan egzersiz türüdür. Faydaları ise şöyle sıralanabilir:

Kasları son derece iyi bir şekilde çalıştırır, kuvvet kazandırır,  geliştirir ve esneklik sağlar

Hamlık dediğimiz hareketsizliği önler ve vücudumuzdaki yağ deposunu boşaltır.

Kan dolaşımını düzenler ve kalbin sağlıklı çalışmasını sağlar.

Göğüs kafesinin genişlemesi sayesinde solunum kapasitesini arttırır.

Vücudun denge ve konsantrasyonunu arttırır.

Gelişme çağında boyumuzun uzamasına, ileriki yaşlarımızda da kemik sağlığımızı korumamıza yardımcı olur.

Bayanların selülit sorunlarına ve bölgesel olarak yağlı görünmeleri gibi estetik problemlerine çözüm yoludur.

Postür (duruş bozukluğu) sorununu giderir.

Herhangi bir kaza sonrası vücudun rehabilitesi daha hızlı gerçekleşir.

Kaybedenler Kulübü Hakkında:

Kaybedenler Kulübü özel diyet ve egzersiz planı ile % 100’e yakın zayıflatma garantisi veriyor. Kilo problemi olanlara zayıflama odaklı destek olan Kaybedenler Kulübü Zayıflama Merkezi’nin kişiye özel diyet ve egzersiz uygulamasının yanı sıra kulüp üyelerini motive edici kilo sabitleme ve takip, ücretsiz outdoor kulüp aktiviteleri, eğitmen eşliğinde outdoor antrenman, Premium kulüp üyeliği, periyodik olarak yağ ve kas ölçümleri, 7/24 telefon koçluğu, beslenme danışmanlığı gibi uygulamaları da bulunuyor.

Kaynak:Womenist.net

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.