Fransız kadınlarının güzellik sırlarını keşfedin

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Fransız kadınlarının güzelliği oldum olası dillerde! Peki onların sırları ne? Ünlü Dermatolog Isabelle Bellis, deneyimlerinden ve gözlemlerinden yola çıkarak bize önerilerde bulunuyor.

“Kendine bakmayı bilen kadınlar, yüz masajını aksatmıyor. Yüz masajı, ciltteki kan akışını hızlandırarak cildin daha fazla oksijen almasını sağlıyor ve daha parlak, daha sıkı bir görünüme kavuşturuyor.”

“Ağır makyaj yerine, yalın bir cilt üzerine hafif bir allık ve biraz maskara onlara yetiyor. Tabii dudaklara biraz renk vermeyi de unutmuyorlar.”

“Cilt bakımına gelirsek, en önemli sır cildi temiz tutmak! Ne az, ne de çok fazla yıkamak gerekiyor. Sabah yüzü yıkamak ve akşam

Fransız kadınlarının güzellik sırları

saatlerinde iyi bir temizleyiciyle sildikten sonra sıkılaştırıcı bir serum veya krem uygulamak yetiyor.”

” ‘Fransız kadınlar şişmanlamaz’ adlı kitapta anlatıldığı gibi onların sırları işi abartmamakta! Bakımda da aynı felsefeyi benimsemişler. Şık, bakımlı ama abartısız olmayı deneyin.”

Cildinize masaj yapın
Fransız kadınları cilt bakımı için losyon ve nemlendirici kremler kullanırlar. Ciltlerini parlak, elastik ve güzel görünmesini sağlamak için her gün nemlendiriciyle ciltlerine masaj yaparlar. Böylece yüzlerine canlılık getirerek, ciltlerinin nemlendiriciyi daha rahat emmesini sağlarlar.
Makyajla uyumamaya özen gösterin
Fransız kadınları makyaj konusunda doğallıktan yanadır. Makyaj ürünü olarak biraz allık, maskara ve ruj kullanırlar. Özellikle kırmızı ruj onlar için vazgeçilmezdir. Sadelikleri ile göz dolduran Fransız kadınları yüzlerindeki makyajla asla uyumazlar gece yatmadan önce makyajı temizlemek onlar için rutin bir iştir.
Termal su ile yenilenin
Fransız kadınları termal suyun oksijenini  cilt hücrelerine getirerek kan dolaşımını arttırdıklarını düşünürler. Cildi nemlendirme ve yenileme özelliğine sahip termal suları kullanırlar. Cilt bakımında oldukça etkili olan termal suyunu, cilt bakım ürünü olarak kullanacak kadınlar, Fransız kadınların bu ısrarını çok iyi anlayacaktır.
Çok fazla yüz yıkamayın
Fransız kadınlarına göre yüzü sürekli olarak yıkamak cildin yağ ve nem dengesini bozar. Bu yüzden gün içinde sürekli yüz yıkamazlar. Akşamları uygun bir tonik ve kremle yapılan temizliği ciltleri için yeterli görürler. Fransız kadınlarını örnek alarak siz de, günlük rutin bakımlarınız için nemlendirici ve serumları kullanabilirsiniz.
Ölü hücrelerden arının
Fransız kadınları ciltteki ölü hücrelerden kurtulmak için, cildi incitmeyecek sertlikte kozmetik bir sünger kullanır. Pul pul dökülen cilde karşı maske yaparlar. Fransız kadınların yaptığı gibi, cildinizdeki ölü derilerden arınmanın yolu, maskeyle üstte biriken ölü tabakadan kurtulmaktır.
Doğal saç bakımı
Bakımlı görünen ışıl ışıl parlayan saçlar bir kadının güzelliğini ön plana çıkaran en önemli etkendir. Fransız kadınları saçları için kozmetik ürünleri kullanmak yerine saçlarını en doğal ürünlerle temizledikten sonra saçın nemini korumak için doğal halinde kurumaya bırakırlar.
Sağlıklı beslenin
Fransız kadınlarına göre iyi besinler yemek, sağlıklı hissetmek için ilk şarttır. Sağlıklı beslenmek sağlıklı yaşamak ve sağlıklı bir cilt demektir. Vücudumuzu oluşturan hücrelerin düzenli ve dengeli çalışması için besin öğelerinden yani yağlar, karbonhidratlar, proteinler, vitaminler ve minerallerden yeterli miktarda tüketmemiz gerekir. Sağlıklı beslenmeye ek olarak ara sıra antioksidan içeren şarap tüketebilir, zaman içinde ciltte yaratacağı farklılığı gözlemleyebilirsiniz.

More from the blog

Türkiye ve Güney Kore arasında güzellik işbirliği

Kore Ticaret-Yatırım Teşvik Ajansı (KOTRA) Genel Direktörü Hyeon Cheol Kim, Güney Kore ve Türkiye arasında kozmetik alanındaki işbirliğini artırarak iki ülke arasındaki bağları daha da kuvvetlendirmeyi hedeflediklerini belirtti.

Cilt Lekelerinden Nasıl Kurtulunabilir?

Cilt lekelerinin baş gösterdiği yerler genellikle el, boyun ve yüz çevreleridir. Bu lekeler çeşitli durumlara göre oluşabilir ve vücutta kalma süreleri bu durumlara göre değişiklik gösterebilir. Lekelerin...

Gözlerinizin İçinin Işıltısını Dışına Yansıtın

Emin ve profesyonel ellerde yaptıracağınız göz altı ışık dolgusu için işinde uzman kişilerden yardım almanız çok önemli.

Kantaron yağının cilde faydaları nelerdir?

Cilt sorunlarında uzmanların da en çok önerdikleri seçeneklerden birisi olan kantaron yağının cilde faydaları konusunda bilgiler sunmak istiyoruz.