Frambuazlı Cheesecake ve Cupcake Tarifi

tarafından
494
Frambuazlı Cheesecake ve Cupcake Tarifi
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Eşsiz lezzetlerden birisi olan frambuazlı cheesecake ve cupcake tarifi ile alakalı olarak sizlere en iyi seçenekleri sunacağız. Yaz aylarının kavuran sıcakları yavaş yavaş etkisini yitirirken son dönemlerde özellikle karşımıza çıkan bu gibi lezzetlerin mükemmel imkanlar sunduğu aşikar. Cheesecake, hakikisi yapıldığı zaman mükemmel bir lezzet olarak dikkatleri çekiyor diyebiliriz sanırım.

Meyveli tatlı tarifleri içerisinde merak edilen önemli yiyeceklerden birisi diyebiliriz. Malzemeleri son derece masrafsız, yapılışı dikkat gerektiren ama birçok tatlıya nazaran zahmetsiz mükemmel bir lezzet. Şimdi sizlerle birlikte bu mükemmel lezzetin tarifini en ince detaylarına varana kadar analiz edecek ve üzerinde duracağız.

Frambuazlı Cheesecake ve Cupcake Malzemeleri

PANDİSPANYA MALZEMELERİ

 1. 3/4 su bardağı eti burçak bisküvi
 2. 2 yemek kaşığı tereyağ (eritilmesi çok önemlidir)
 3. 1 buçuk yemek kaşığı toz şeker

CHEESECAKE HARÇ MALZEMELERİ

 1. 2 su bardağı labne peyniri (Soğuk olmaması önemlidir. Oda sıcaklığında muhafaza edilmeli)
 2. 3/4 su bardağı toz şeker
 3. 1 çay kaşığı vanilya özütü (Vanilya özütü bulamıyorsanız toz halde de kullanımı ideal.)
 4. 2 adet yumurta

FRAMBUAZ SOS MALZEMELERİ

 1. 3/4 su bardağı dondurulmuş frambuaz (Donmuş meyveleri oda sıcaklığında çözmeniz gereklidir.)
 2. 1 yemek kaşığı toz şeker

FRAMBUAZLI CHEESECAKE VE CUPCAKE YAPILIŞI

PANDİSPANYA YAPILIŞI

 1. İlk olarak işe fırınımızı 160 dereceye getirerek ısıtma aşaması ile başlıyoruz.
 2. Blender açılıyor ve burada ilk olarak bisküvileri en ince noktasına kadar kıyıyoruz. Toz şeker ve tereyağını kıyma işleminden sonra üzerine ekliyor ve spatula yardımı ile harmanlıyoruz.
 3. 12’li muffin kalıbının içine temin etmiş olduğumuz özel cupcake kalıplarını yerleştiriyoruz. Bisküviler, 1 yemek kaşığı olacak şekilde kalıpların içerisine dökülüyor ve sonrasında güzelce düzenleniyor.
 4. Sonrasında bu hazırladığımız karışımları 160 derece ısıttığımıza fırınımızda 5 dakika pişirip çıkarıyoruz.

CHEESECAKE HARCI YAPILIŞI

 1. Labne peynirimizi alıyor ve sonrasında derin kaba koyuyoruz. Bu işlemin ardından ise iyice pürüssüz bir kıvama gelene dek karıştırıyoruz.
 2. Sonrasında bu karışımımızın içerisinde toz şekerimizi ve vanilyamızı ekleyerek iyice harmanlıyoruz. İçerisinde topaklanma asla olmamalı.
 3. Sonrasında teker teker yumurtalarımızı ekliyoruz ve sonrasında çırpma işlemini belli bir süre uyguluyoruz.
 4. Sonrasında bir kaşık ile birlikte hazırlamış olduğumuz bisküvi katmanlarına karışımımızı bölüştürüyoruz.

FRAMBUAZ SOS YAPILIŞI

 1. Dondurulmuş frambuazlarımızı oda sıcaklağında çözme işleminin ardından blender yardımı ile öğütüyor ve sonrasında tel süzgeç ile süzüyoruz. Posası kesinlikle kullanılmıyor.
 2. Bu karışımı sonrasında bir pasta krema torbasına ekliyoruz. Bu krema torbasına küçük bir akışkan delik açarak cupcake üzerine istediğimiz miktarda yediriyoruz.
 3. Daha önceden 160 dereceye ayarlamış olduğumuz fırınımızın 180 dereceye gelmesini sağlıyor orta rafına bu kalıpları yerleştirmenin ardından 22 dakika boyunca pişmeye bırakıyoruz. Kalıpları bu arada sürekli döndürmek çok önemli.
 4. Keklerimizi fırından çıkarmamızın hemen ardından yine oda sıcaklığında soğumaya bırakıyoruz. Sonrasında 4 saat boyunca buzdolabında da muhafaza ettikten sonra servise hazır hale geliyor.