First lady’nin zaferi

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Aylarca mücadele etti ve sonunda kazandı

Michelle Obama kantinlerde satılan yiyeceklerin daha sağlıklı olması için başlattığı savaşı kazandı. Yeni yönetmelikle kantinlerdefast-food ve yüksek kalorili yiyecekler satılmayacak.

ABD Başkanı Barack Obama’nın eşi Michelle Obama’nın, okullarda kantinlerde satılan abur cubur tipi yiyeceklere yasaklama getirilmesi konusundaki girişimleri sonunda başarıya ulaştı.

Yeni okul öğle yemekleri yönetmeliğinde, fast-food ve abur cubura son verilirken, yine kalori hesaplamaları yapılan aşırı kalorili yiyeceklere de sınırlama getirilecek. First lady, ülkede obeziteye karşı savaş verirken, genç neslin giderek obez olma eğilimine de son dönemler büyük dikkat çekiyor.

Tarım Bakanlığı’nın yeni yönetmenliğinde, okulda tüketilecek yemeklerin içeriğindeki kalori, tuz ve diğer tüm değerlerin hesaplanması ve bir limit içine sokulması öngörülüyor.

TRANS YAĞ YASAK 
İçilecek sütler ise yağsız olurken, trans yağlara da yasak getirilecek. İlk olarak California Eyaleti’nde uygulanmaya başlayacak yasak, daha sonra diğer eyaletlere de yayılacak. Konuyla ilgili birçok okulda seminerler düzenlenirken, okullara yiyecek hazırlayan sektörler bu konuda bilgilendirildi.

ÇOCUKLARLA YEMEK

First Lady Michelle Obama, tüm ABD eyaletlerinden yaşları 8-12 arasında değişen 54 çocuğu Beyaz Saray’daki bir yemekte ağırladı. Mönüde sağlıklı yiyecekler vardı.

 

Kaynak:habertürk.com

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.