Fethiye’de Çevreci İşletmelere Ödül

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Fethiye Belediyesi, 2011 yılında başlattığı ve 3 ayrı kategoride geriye dönüştürülebilirliğin izlendiği

proje kapsamında 238 işletme içerisinde 8 işletmeye düzenli çevre çalışmalarından dolayı “Çevre Plaketi” verdi.

Türkiye genelinde yapılan araştırmalar sonucu geçtiğimiz aylarda en çevreci ilçe belediyesi ödülünü alan Fethiye Belediyesi,

geri kazanım çalışmalarında sağladığı istikrar, bitkisel atık yağlar, lastikler ve atık pillerin düzenli olarak biriktirip toplama sistemini ilçe geneline yaymak için teşvik edici çalışmalar yapmaya devam ediyor. Bu kapsamda 2011 yılında ilçedeki kurum ve esnafların 3 ayrı kategoride geri dönüşümle ilgili malzemelerin toplanmasıyla ilgili 238 işletmeyi inceleyen belediye, belirlediği normların üzerindeki 8 işletmeye “Çevre Plaketi” verdi.

Geri kazanım çalışmalarında bitkisel atık yağların ve atık pillerin düzenli olarak biriktirip, toplayan, aynı zamanda çöp toplama saatlerine uyması neticesinde bu kategoride Ece Saray Marina Resort Otel 70 puan almaya hak kazanırken, plaketini Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı verdi.

Kurumlar arasında sadece Devlet Hastanesi ödül aldı.

Kategoride Fotoğrafçı ve Elektronikçi gibi müzik yayını yapmayan ve yemekhanesi olmayan işletmeler için 100 puan üzerinden 75 ve üzeri alan işletmeler Çevre Plaketi almaya hak kazandı. Geri kazanım çalışmaları, çöp toplama saatlerine uyum ve atık pillerin düzenli toplanması çalışmaları baz alınırken, buna göre İleri Elektronik 85, Ufuk Elektronik 85, Foto Hakan 85, Acil Medical 90, Patlangıç A 101 avm 95 puan aldılar.

Kategoride Hastane, Lokanta ve Piliççiler gibi yemekhanesi olan, müzik yayını yapmayan işletmelerden 70 ve üzeri puan aldılar. Buna göre bitkisel atık yağların istikrarlı şekilde teslimi, yağ tutucu ünitesinin bulunması, çöp toplama saatlerine riayet ve atık pillerin biriktirilmesi konularında Fethiye Devlet Hastanesi 75, Sultan Pastanesi İmalathanesi 80 puan almaya hak kazandılar.

Fethiye Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Birol Durukan’a plaketi Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı verirken ziyarete Başkan Yardımcısı Metin Talaş ve Çevre Mühendisi Hatice Selver Soylu katıldı. Ziyarette konuşan Saatcı, “Herşeyden önce tüm milletin başı sağolsun. Sayın Başhekimim nezlinde tüm devlet hastanesi personeline Fethiye’de yaşayan bir vatandaş olarak teşekkür ediyorum. Fethiye Belediyesi Çevre Müdürlüğü’nün yapmış olduğu değerlendirmeler sonucu bizim normlarımıza göre Fethiye Devlet Hastanesi’nin duyarlı çalışmalarından dolayı mutluluk duyuyorum. Bu anlamda da Başhekimimize teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Geri dönüşüme ve çevreye duyarlı bir belediye başkanımız var. Buraya kadar gelerek plaket vermesi ve bizleri onurlandırması konuya olan duyarlılığıdır. Çevre diyince insanlara biraz tuhaf geliyor. Zaten biz Sağlık Bakanlığının kriterlerini de uymak zorundayız. Çalışma arkadaşlarımda çok ciddi bir şekilde bu konuya eğildiler. Ortaya böyle güzel sonuçlar çıkıyor. Tekrar tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi. – Muğla

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.