Fatih Koleji Beslenme Dostu Okul Seçildi

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Sağlık Bakanlığı’nın okullarda sağlıklı beslenme, obezitenin önlenmesi ve hareketli yaşam konularında duyarlılığın artırılması çerçevesinde yürüttüğü çalışmada, Fatih Eğitim Kurumları Bakırköy Şubesi, ‘Beslenme Dostu Okul Projesi’ne kabul edildi.

Kriterleri yerine getiren okullar, sertifika ile ödüllendirildi. Projenin uygulamaya konulmasıyla birlikte, İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü’nün okullarda yapmış olduğu denetimlerde İstanbul genelinde sadece 3 okul, sertifika almaya hak kazandı. Okulların denetlenmesinde dikkate alınan kriterler ise şöyle: Süt, ayran, yoğurt vb. içeceklerin satışı, tane ile meyve ve sebze satışı, öğrencilerin rutin aralıklarla boy ve kilolarının ölçülmesi, beden eğitimi dersine aktif katılım, okul bahçesinin oyun oynama için uygun oluşu, öğle yemekleri için rahat bir ortam ve yeterli sürenin olması.

Fatih Eğitim Kurumları Bakırköy Şubesi Müdürü Mehmet Dikmen, öğrencilerin sağlığının kendileri için çok önemli olduğunu söyleyerek, “Obezite ile mücadelenin erken yaşlarda, böyle bir sıkıntı vücutta oluşmadan başlaması gerektiğine inanıyoruz. Bunun için okulumuzun tüm birimlerinde beslenmeden eğitime, sportif faaliyetlerden öğrenciyi bilinçlendirmeye kadar bir dizi program takip edildi. Bütün kriterlerden tam puan alan okulumuz bu konudaki duyarlılığını bir kez daha göstermiştir” dedi.

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.