Facebook Top 10-En çok Beğenilen Sayfalar ve Uygulamalar

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Facebook’ da En çok Beğenilen Sayfalar ve Uygulamalar

Facebook “Like” butonu, büyük-küçük tüm kuruluşlar,ünlüler ve kişiler için sanki bir lig fikstürü oldu. Websiteleri için de en kestirme trafik yollarından biri olan “Like” butonu işlevi ve paylaşım seçenekleri aynı şekilde büyük şirketler için de yarışmanın sosyal ağlara taşınması açısından büyük önem arz ediyor.Daha önce Facebook Marka Yarışları adlı makalemde Coca-cola ve Starbucks arasındaki yarıştan bahsetmiştim.

Şimdi bu konuyu daha detaylı ele alırsak, Tweeter’ın takip edilenler listesinde ünlüler hakimiyeti vardı.Fakat bağımsız Facebook analiz şirketi olan insidefacebook‘a göre işler Facebook’da biraz daha değişik.

Genel sıralamada sevilen ve çoğu Türk’ün de içli dışlı olduğu Poker uygulaması, Zynga şirketine ait olan “Texas Hold’em Poker” var.Bu ve benzeri uygulamalar ile günden güne artan Zynga’nın değerinin 9 Milyar dolar civarında olduğu tahmin ediliyor.Facebook’da başı çeken ve 33.4 Milyon kişinin beğendiği uygulamaya sahip olan Zynga’nın adının önümüzdeki günlerde daha çok konuşulacağını tahmin ediyorum.

Listenin ikinci sırasında ise 32.2 Milyon kişinin beğendiği Facebook’un ta kendisi yer alıyor.İlk 5 sırasıyla Michael Jackson,Lady Gaga ve YouTube olarak devam ediyor.

Şirketler arası süren yarış da ise fazla bir değişiklik olmadan aynı şekilde devam ediyor.Coca-Cola’nın başı çektiği listede sırasıyla Starbucks,Oreo,Disney ve Red Bull ilk beşi oluşturuyor.

Ayrıntılı olarak listenin devamına aşağıdaki tablodan bakabilirsiniz.Kim bilir belki bir gün Türkiye’den de bazı şirket veya uygulamalar bu listeye girer.

İhtimal var mı dersiniz ?

Chart: Top 10 Most Liked Facebook Pages 2

Tags:

Top 10 Most Liked Facebook Pages 2

Powered By: iCharts | create, share, and embed interactive charts online

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.