Facebook estetik ameliyatlarını patlattı

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Facebook’un yaygınlaşması sonrasında kadınlarda estetik operasyonlarda büyük artış görüldüğü ortaya çıktı.

Yapılan araştırmaya göre; sosyal paylaşım sitesi Facebook’un yaygınlaşması sonrasında kadınlarda estetik operasyonlarda büyük artış görüldüğü ortaya çıktı

Amerika Plastik Cerrahlar Derneği, geçen sene çene takviye operasyonlarında yüzde 71 artış görüldüğünü belirtti.

Triana Lavey isimli kadın da Facebook’ta kullanacağı fotoğraf için operasyonla çenesine takviye yaptıranlardan.

Estetik ameliyat önceki ve sonraki fotoğraflarını gösteren 37 yaşındaki Lavey, “Çok ince bir çenem vardı. Her bakışımda gözüme batıyordu. Ama işte operasyon sonrasındaki bu fotoğraf tam olarak beni yansıtıyor. Her şey Facebook’la başladı. Daha önce biz nasıl göründüğümüze ya da başkalarının nasıl göründüğüne bu kadar dikkat etmezdik. Mesela 10 sene önce ben çenemin ince olduğunu düşünmüyordum” dedi.

Facebook sonrasında genel olarak estetik operasyonlarda da yüzde 5’lik bir artış tespit edildi.

New York’ta plastik cerrahlık yapan Dr. Adam Schaffner da insanların kendisine gelerek aynadaki görüntüsüyle Facebook’taki, iPhone ya da iPad’deki görüntüsünün çok farklı olduğunu söylediklerini belirtti.

Schaffner, “Siz aynaya baktığınızda aynadaki görüntünüzü görürsünüz. Ama sosyal medyadaki görüntünüz, dünyanın sizi nasıl gördüğünü gösterir” dedi.

 

Kaynak:kadınvekadın.com

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.