Evlilik Yolunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

5.00 avg. rating (96% score) - 1 vote

En ciddi sıkıntıları aşarak elde edilen bir süreç. Bugün siz değerli okuyucularımız ile birlikte evlilik yolunda dikkat edilmesi gerekenler konusu ile alakalı olarak yapılmış birkaç bilimsel araştırma üzerinde duracak ve fikir sahibi olmanıza da yardımcı olacağız. Kutsal bir müessese ve her ne olursa olsun süreci de bir o kadar sancılı olabiliyor.

Evlilik hakkında bilinmesi gerekenler çok fazla. Psikolojik, fizyolojik ya da aklınıza gelebilecek diğer ana başlıklar ile alakalı olarak dikkat etmeniz gereken esas seçenek her zaman için sakin olmak ve hedefe odaklanmak. Özellikle düğün süreci sizler için sıkıntı olabileceğinden sizlere bu anlamda fikirler sunmak istiyoruz.

Evlilik Yolunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Evlilik yolunda sinir, stres, yoğunluk, kavga ya da bu gibi durumlar çok fazla olabiliyor. Stresin doğurduğu sonuçlar, yüzük atmaya dahi gidebiliyor ki bu aşamada dikkatli olmak, seçici olmak ve buna göre hareket etmek yine son derece dikkat edilmesi gereken bir olay. Evlilik aşamasında çiftlerin dikkat etmesi gereken genel nitelikler aşağıdaki gibidir;

 1. Karşılıklı güven ve anlayış, özellikle bu dönemde fazlası ile önemlidir.
 2. Sinirlerinize hakim olma ve her ne olursa olsun ortak hareket etmek de yine çok önemlidir.
 3. Evliliğiniz ve düğününüz ile alakalı kararları ortak almaya çalışın. Aileleri bu işin dışarısında tutmaya özen gösterin. Aksi takdirde sıkıntı daha da büyüyecektir.
 4. Maddi kavga içerisine asla girmeyin. Her ne olursa olsun ortak kararlar ve ortak paydada ilerleyin.
 5. Aileler bu işte karmaşa yaratacaktır. Mümkün mertebe her işinizi çift olarak halletmeye özen gösterin. Aksi takdirde aileler nedeni ile dahi kavgalar çıkabilir.
 6. Sosyal medya, karşı cinsten tanıdıklar bu anlamda sorun çıkarabilir. Bu neden dolayısı ile azami dikkat edeceğiz.

Mutlu Evliliğin Sırları

Mutlu evlilik, her zaman için karşılıklı anlayış, sevgi ve sadakatin korunması ile ortaya çıkan çok önemli bir detay. Özellikle evin içerisindeki huzurun karşılanması ve bu anlamda atılacak somut adımlar, beraberinde daha da alternatif seçenekler doğuruyor. Bu anlamda da sizlere birkaç önemli önerimiz olacak.

 1. Sürekli yapacak bir şeyler bulun. Farklılıkları benimseyin ve monotonluktan uzak durmaya çalışın.
 2. Boş zamanlarınızda, izin günlerinizde evde yatmak yerine sosyal aktiviteler içerisinde olun.
 3. İkili ilişkilerinizi her zaman için sıkı tutma eğilimi içerisinde süreci ilerletin.
 4. Sosyal medya ve teknoloji hayatınızın önemli bir kısmını belirlemesin. Ne olursa olsun kendinize zaman ayırın.
 5. Tatile çıkın, sohbet edin ve hatta kitap okuyun. Ruh dinlendiren sosyal organizasyonlar her zaman için fark yaratacaktır.
 6. Beraber mutfağa girin, yemek yapın. Spor yapın, maç izleyin. Eşiniz ile ortak ilgi alanları oluşturmaktan asla vazgeçmeyin.

More from the blog

Nikah Memurunu Düğün Salonuna Çağırmak Trend Oldu

Son dönemde özellikle ülkemizde hayatını birleştiren insanların rakamsal artışı çok ciddi anlamda dikkat çekti. Nikat organizasyonları, zamanla daha farklı hallere büründü ve internet ortamında ki...

Cinsel İlişki Ne Sıklıkla Olmalı?

Çiftlerin en çok sordukları sorulardan birisi. Cinsel ilişki ne sıklıkla olmalı? Bu sorunun yanıtı aslında kişiden kişiye çeşitli etkenler dikkate alınarak verilebilir. Ancak genel itibari...

Aldatıldığınızı Anlamanın En Kesin Yolları

Bugün ki yazı dizimizde sizlere başlıktan da anlayabileceğiniz üzere aldatıldığınızı anlamanın en kesin yolları hakkında bilgi vereceğiz.

Evlilik aşkı öldürür düşüncesi doğru mu?

Evliliğin tüm heyecanı bitirip, aşkı öldürdüğünü düşünenlerdenseniz, Gülden Üner'in yazısını mutlaka okumalısınız.