Evlilik aşkı öldürür düşüncesi doğru mu?

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

evlilik-teorisi-evlilikte-iktidar-3

Yaşamın dengesi kaostan geçer

Gülden Üner, evlilikteki çatlak seslerini duymaya başladığımız anda bunu yok saymak yerine kabul verip ardından da “neden bunları yaşıyorum” sorusunun cevabını aramamız gerektiğini söylüyor ve ekliyor:

“Doğru soruları sorup samimiyetle cevaplarsak, çatlak büyümeden aşka kaldığı yerden devam edebiliriz. Ancak bunu tek başınıza yapamıyorsanız mutlaka profesyonel bir destek alın. Arkadaşınızı veya ailenizle kesinlikle konuşmayın. Çünkü herkes kendi deneyimine göre yönlendirecektir. Oysa ki sizin ilişkiniz size özgüdür. Sizin aranızdaki bağ ve kurduğunuz düzen başka, onların ki başkadır. Herkes kendisine neyin iyi geleceğini biliyor. Spiritüel açıdan konuya yaklaşanlar, bu alanda biriyle çalışmayı seçebiliyor. Ben danışanlarımla seanslarıma başlarken; ilk önce konuşarak zihninden bilgileri alıyorum. İnsanlar iyileşmeye gelse de illa ki zihinsel olarak kendini düzgün göstermeye çalışacak. Oysaki yaşamın dengesi kaostan geçer. Yani her şeyi düzenli göstermeye çalışmayı bırakıp önce içerdeki kaosu ve düzensizliği içgörü ile algılamak önemli.

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz: Kadınların ayrılık acısı daha kısa sürüyor

Bunu yapabilmek için zihinsel düşünce süreçlerinden uzaklaşmak gerekiyor. Bu aşamada zihni askıya aldığımız bir ruhsal çalışma yapıyoruz. Çünkü; zihinsel yapılan aktiviteler hiçbir işe yaramıyor. Zihni askıya alarak gerçeğiyle karşılaştırıyoruz. Bunun için de kişinin niyet etmesi gerekiyor. Sonrasında kişilik testi yapıyorum. Bu test sıradan bir kişilik testi değil. Kişinin psikolojik dünyasını ortaya koyarken aynı zamanda nefs yapısını da algılatan bir test. Nefs aslında bizim gerçeğimizdir. Nefsi bildiğimiz oranda kendimizi biliyoruz. Kişinin nefs yapılanmasını fark etmesini sağlayarak kendini gerçekleştirirken nerelerde tıkanabileceğini ortaya çıkarıyoruz.

Bilinçaltındaki kodlarına bakıyoruz. Ondan sonra negatif inançlarla barışma, iç aile ile barışma, özgürleşme, içerdeki çocuğu büyütme süreçlerine geçiyoruz. Ve kişi kendi yaşam dengesini yaratıyor. Düzenli olarak 3 ay bu konu üzerine çalışan kişi, kendi yaşamının dengesini kurmaya başlıyor.”

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz: Aldatan Erkekler Hakkında Bilmeniz Gerekenler!

Kaynak: Mynet Kadın
1
2
3
Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.