Evlilik aşkı öldürür düşüncesi doğru mu?

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Evliliğin tüm heyecanı bitirip, aşkı öldürdüğünü düşünenlerdenseniz, Gülden Üner’in yazısını mutlaka okumalısınız.

Yıllardır evliliğin aşkı öldürdüğü söylenip durur. Spiritüel Yaşam Uzmanı Gülden Üner ise ezberleri bozuyor ve “Bu bir yanılgıdır. Kişiler ilişkilerinde doğru bağı kurduklarında, alma verme dengesini ve düzeni oluşturduklarında, evlilik ilişkilerini besleyecektir. İlişkinin bu üç dinamiği bir evlilikte doğru şekilde işliyorsa evlilik aşkı öldürmez aksine güçlendirir” diyor.

Aşk ve evlilik sanki bir arada olamazlarmış gibi, evliliğin aşkı öldürdüğü söylenip durur. Sanki aşk ve evlilik yan yana duramazlar gibi. Spiritüel Yaşam Uzmanı Gülden Üner ise, yıllardır kabul gören bu görüşün aksini söylüyor. Evliliğin aşkı öldürdüğü düşüncesinin bir yanılgı olduğunu belirterek, “Bir ilişkinin üç ayrı dinamiği var. Bunlardan ilki bağ kurmak, ikincisi alma vermede dengede olmak, üçüncüsü de birlikte düzen kurmak. Bu dinamikler varsa bir ilişkide, Evlilik aşkı öldürmez, tam tersi aşkı güçlendirebilir” diyor.

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz:  Evlilikte dikkat edilmesi gereken 7 kural

Gülden Üner’e göre sistem bize var olabilmemiz için bir takım şeylere özellikle de maddi şeylere sahip olmamız gerektiğini dayattığı için, ilişkilerde de bu dayatmanın etkisini yaşıyoruz. Bir de bunlara, özel hayatlarımızda yaşadığımız deneyimler eklenince bilinçaltımız toplumsal ve özel deneyimlerin yarattığı kodlarla seçimlerimizi belirliyor. Karşımızdakine kadın ya da erkek olarak bakamıyoruz. Onun eğitimi, ne iş yaptığı, ne kadar maaş aldığı hatta ve hatta aile bağının ne kadar güçlü ya da zayıf olduğuyla ilgileniyoruz.
Haberimizde ilerlemek için aşağıda yer alan numaralandırılmış sayfalardan ilerleyin.

1
2
3
Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.