Evinize koltuklarla stil katın!

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Yatak odanızdaki berjeri ya da oturma odanızdaki uzanma koltuğunu değiştirmek size hız kazandıracaktır. Tekli koltuklar küçük boyutları ile yaşam alanlarını planlarken muazzam bir esneklik sağlar. Ölü alanları, köşeleri değerlendirirken pratik oldukları kadar evin geniş olmayan odalarında da hoş görüntüler yaratmanıza olanak tanır. Koltuklarla ilgili tek sıkıntı çok çeşitli oluşları! Peki nereden başlamalı? Koltuğunuz için önce bütçenize karar vermekle işe başlayabilir, sonra da kullanım alanını belirleyerek, renk, malzeme gibi seçeneklerde karar kılabilirsiniz.

Satın alırken dikkat etmeniz gerekenler

– Çocuklarınız ufaksa ve evde evcil hayvan bakıyorsanız yüzleri kolayca çıkabilen minderli koltukları tercih edin. Böylece temizlik açısından size oldukça kolaylık sağlarlar. Ayrıca satın alırken yedek yüz de edinirseniz değiştirerek kullanma şansınız da olur.

-Evdeki kanepenize uygun bir koltuk bulamadıysanız hemen strese girmeyen. Kanepenin kumaşına benzer yastıklarla koltukları varolan konsepte dahil edebilirsiniz.

– Kumaşı korumak için koltuk kenarlarına koruyucu kılışar dikebilir, diktirebilirsiniz.

-Deri döşemelikleri radyatör ve şömine gibi ısı kaynaklarından en az 30 cm uzakta olacak şekilde konumlandırın. Ayrıca deri döşemeliklerin kurumasını engellemek için düzenli olarak bakımlarını yapın.

– Rahatlık sizin için ön planda ise uzanma koltuğu, kuş tüyü minder gibi alternatişeri değerlendirebilirsiniz.

Gündüz uzanmayı sevenlere…

Garden Life’ın oymalı ahşap daybedi gündüz kestirmek için tam ihtiyacınız olan şey. Hasır koltuk arkası ile üzerine yerleştireceğiniz örgü yastıkları kombinleyerek şık bir odak noktası oluşturabilirsiniz.

Siz isteyin yeter

Tura kırmızı berjer Bilgili Mobilya’nın isteğe bağlı olarak kumaş ya da deri döşeyebildiği bir koltuk. Fiyata demir konstrüksiyonlu iskelet, metal ayaklar ve kırlentleri dahil. Metalden hoşlanmıyorsanız bu modelde ahşap ayak da tercih edebiliyorsunuz.

Ekip işi

Ölçüler: G75xD84xY70) Habitat tasarım ekibinin tasarladığı Sofia beyaz keten koltuk masif ahşap iskelete yüzde 50 kuştüyü, yüzde 50 elyaf dolgulu minderlerle modernizm keyfini yaşam alanlarına taşıyor.

Rahatına düşkünlere

Ölçü: 90 cm. Casa Mobilya’nın Mondera Loby koltuğu ile televizyon karşısinda keyişi saatler sizi bekliyor.

Yerden tasarruf

Ölçüler: Oturum alanı 40-42 cm, yükseklik 80-82 cm. Rahatlığı ve şıklığı bir arada yaşamaksa tercihiniz Sandalyeci’nin Langusta serisi deri koltuğunu deneyebilirsiniz.

Uzman Görüşü

– Koltuğunuzu uzun süre kullanmak istiyorsanız sert ahşap iskelet tercih edin.

– Koltuğu satın alırken mutlaka kullanım amacına uygun olduğundan emin olun. Ayrıca dik oturmayı seven biriyseniz sırt bölümünün mutlaka belinizi desteklemesine dikkat edin. Bu sebeple satın alma işlemi sırasında mutlaka koltuğa oturun ve satış görevlilerden bilgi isteyin.

-Koltuk satın alırken dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta döşemelik seçimi. Koltuk güneş ışığını doğrudan alan bir alanda konumlandırılacaksa döşemeliklerde deri ve koyu renk kumaşlardan kaçının ve açık renkte kumaşlar tercih etmeye gayret edin.

Evim Dergisi

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.