Evde Zencefilli Sıcak Çikolata Nasıl Yapılır?

tarafından
542
Evde Zencefilli Sıcak Çikolata Nasıl Yapılır?
5.00 avg. rating (96% score) - 1 vote

Evlerinizde tazecik ve lezzetli içecekler hazırlamak istiyorsanız bugün sizlere eve zencefilli sıcak çikolata yapımı hakkında sizlere bilgiler sunacağız. Ülkemizde özellikle kış aylarının donduran soğuklarında içinizi ısıtacak içeceklerden birisi de sıcak çikolatadır diyebiliriz. Tabi ki bunu yapmak da sandığınız kadar zor bir şey değil. Hali ile üzerinde durmak gerekiyor.

Zencefilli sıcak çikolata tarifi ile alakalı olarak sizlere birçok farklı net seçeneği sunmak istiyoruz. Aşağıda malzemeleri ve tarifi ile alakalı olarak da merak ettiklerinizi sunacağız. Artık kış aylarında kendi elleriniz ile hazırladığınız mükemmel lezzete sahip sıcak çikolataları değerlendirme şansına sahip olacaksınız.

Zencefilli Sıcak Çikolata Tarifi

Zencefilli Sıcak Çikolata Malzemeleri

Pratik ve bir o kadar da kolay. Malzemeler de sandığınız kadar karmaşık değil. Evlerinizde bu mükemmel lezzeti hazırlayarak yılbaşı için dahi iyi alternatifler değerlendirme şansına da sahip olabileceksiniz. Lafı daha fazla uzatmadan sizlere direk olarak malzeme listesini sunma yoluna gideceğiz.

  • 2 su bardağı kadar süt
  • 2 yemek kaşığı kakao
  • 6 yemek kaşığı sütlü çikolata parçaları
  • 1 tatlı kaşığı vanilya özütü
  • 1 tatlı kaşığı toz tarçın
  • 1/2 tatlı kaşığı toz zencefil
  • 1/4 tatlı kaşığı toz muskat

Bu malzemeleri tedarik ettikten sonra daha kolay aşamalara geçiyoruz. Bu aşamadan sonra tek yapacağımız, karışımları bir araya getirerek mükemmel lezzete sahip sıcak çikolatalar meydana getireceğiz.

Zencefilli Sıcak Çikolata Yapılışı

Tabi ki malzemelerimizin tedariği en önemli aşamalardan birisi olarak dikkatleri çekiyor. Ancak önemli olan, bu malzemeleri doğru şekilde bir araya getirerek mükemmel bir lezzeti elde etmek olacak. Şimdi yapılış aşamalarına biraz daha yakından bakacak olursak;

  • Küçük boy bir tencereye tüm malzemeleri koyun ve ocakta kaynayıp hafif koyulaşana kadar çırpma teliyle karıştırın. (Kaynadıktan sonra 2-3 dakika bekletmek yeterli)
  • Üzerine istediğiniz şekilde süsleme yapıp sıcak servis edin.

İşte bu kadar. Bu işlemlerin ardından tamamen kendi görsel anlayışınıza bağlı olarak bu mükemmek içecekleri servis edebilirsiniz. Hatta sunumu resimlerimizdeki gibi esinlenerek sosyal medya hesaplarınızda dahi paylaşabilirsiniz.

Sunum görselleri için Buse Terim’e teşekkür ederiz. Bu tarif, kendisinin blog sitesinden web sitemize herhangi bir çalıntı metin olmadan aktarılmıştır. Tarif ile alakalı olarak tüm merak ettiklerinizi web sitemizde bizlere yorum alanlarımız yardımı ile sorabilme şansına da sahip olabilirsiniz.