Evde ve iş yerinde pratik zayıflama egzersizleri

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Spor salonlarında para ve zaman harcamak istemiyorsanız bu zayıflama egzersizleri sizin için.

Hiç bir alete gerek kalmadan evinizde yapabileceğiniz bu egzersizlerle fit bir görünüme kavuşun!

İşte evde pratik zayıflama egzersizleri…

 

1- Resimde de gördüğünüz gibi 2 tane koltuğu (şekilde sandalyede olabilir) karşı karşıya getirip birine elinizi birine de bacaklarınızı koyarak, kollarınızın yardımı ile aşağı yukarı gidip gelin.

Bu hareket karın, kalça ve basenleri fazla olan kişiler için en basit ve pratik yollardan bir tanesidir.

Bu hareketi günde 15 dakikanızı ayırarak ama her gün tekrarlayarak uygularsanız kısa sürede vücudunuzdaki değişimleri fark ederek daha diri bir vücuda kavuşacaksınız.

1

 

2 – Bu hareketimiz de koltuk veya dolabın altına ayağınızı koyarak mekik çekmek suretiyle günde 50 -100 defa olmak şartıyla her gün yaparsanız karın ve basen bölgelerinde incelme olduğuna şahit olabilirsiniz.

Bu hareketlerde nefes alış verişine dikkat etmelisiniz. Yatar pozisyonda nesef almalı yukarı kalkınca nefesi vermelisiniz. Çoğu bayanların en büyük sorunu olan karın, kalça ve basen fazlalıkları için mekik çekmek en ideal yöntemlerden birisidir. Her gün yapılan bu hareket sayesinde kalbinizin ritmi daha iyi olacaktır.

evde_pratik_zayiflama_egzersizleri-0

 

3- Bir koltuk veya diz kapağı yüksekliğindeki bir cisme ayaklarınız ters olacak şekilde ellerinizi de yere bastırarak aşağı yukarı hareket ettirin. Aşağıda iken nefes alın yukarı çıktığınızda nefes verin bu şekilde kol kasları, omuz kası ve göğüs kaslarını ve bu bölgelerde toplanmış hareketsiz yağlardan kurtulabilirsiniz.

Bu hareketleri alışkanlık haline getirirseniz hem sağlık açısından hemde zindelik olarak siz zayıflamanın yanında çok şeyler katacaktır.

3

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.