Evde Selülit Masajı Nasıl Yapılır?

Evde Selülit Masajı Nasıl Yapılır?
5.00 avg. rating (96% score) - 1 vote

Evde kendinizin yapabileceği selülit masajı, selülitleri tamamen yok olmasını sağlamaz fakat en azından görünümünü belli bir ölçüde azaltmanıza yarar.

Doğru bir şekilde uygulanan masaj, kan akış hızını artırırken aynı zamanda da cildin en üst katmanının altında yer alan yağ dokularını da yumuşatır, bu bölgede depolanan ve portakal kabuğu görünümünün sebebi olan sıvı miktarını azaltır. Düzenli olarak uygulanan selülit masajı, selülit görünümünü belli bir oranda azaltmasının yanında yeni ve farklı bölgelerde selülit oluşumasına engel olur.

Evde Selülit Masajı Uygulaması için Hazırlık

İlk önce selülit masajı için ihtiyacın olan masaj yağını hazırlamalısın. Bu yağ için 1 – 2 adet uçucu yağ belirlemek ve 1 adet de taşıyıcı almak gereklidir. Taşıyıcı yağ olarak zeytinyağı ya da badem yağı kullanılabilir. Cilt sağlığına faydalı olan ve aynı zamanda kan dolaşımını da hızlandıran uçucu yağlar içinden ise nane ve lavanta yağlarını tercih edebilirsin.

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz: Türk kahvesi telvesi ile göbek eritme ve selülit giderme

Bir kap içerisine 1 yemek kaşığı zeytinyağı, 3-4 damla kadar lavanta yağı ve 3-4 damla da nane yağı damlatın. Bu yağları kabın içerisinde iyice karıştırın.

Masaj uygulaması için kendine rahat bir yer bulun. Eğer masajı kendin kendine uygulayacaksan, masaj yapacağın bölgeye kolaylıkla uzanabileceğin bir pozisyon seç. Masaja başlamadan önce ılık su ile duş almak yağın ve masajın etkisini maksimuma çıkaracaktır.

İpucu: Eğer masaj yağını vücut sıcaklığınız ile aynı olacak şekilde ısıtırsanız bu işlem ile vücudun masaj yağını daha kolay ve hız bir şekilde emmesini sağlarsınız.

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz: Selülit Nasıl Geçer? En İdeal Selülit Giderici Yöntemler!
Haberimizde ilerlemek için aşağıda yer alan numaralandırılmış sayfalardan ilerleyin.

1
2
Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.