Evde pratik tariflerle hazırlayabileceğiniz maskeler

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Evde pratik tariflerle hazırlayabileceğiniz maskeler, cildinizi yeniliyor ve kırışıklıklarınızı sıkılaştırıyor. Pürüzsüz ve ipeksi bir cilt için bu maskeleri uygulayın.

Derinlemesine temizleyici maske
Malzemeler

1 bardak yulaf ezmesi
3 damla badem yağı
1/2 bardak süt
1 adet yumurta

Peki maskeyi nasıl hazırlıyoruz?

Yarım bardak süt, üç damla bağdem yağı ve yumurtanın beyaz kısmını bir kaba koyun. Toz haline getirdiğiniz yulaf ezmenizi kabın içine dökerek, bütün malzemeleri karıştırın. Elde ettiğiniz karışımı 20 dakika yüzünüzde beklettikten sonra ılık suyla durulayın.

Domates maskesi
Cildinizin yağlı olmasından şikayetçiyseniz, domates maskesiyle cildinizi arındırın. Bir adet domatesi ezerek püre haline getirin ve sürün. Yüzünüzde 15-20 dakika beklettiğiniz maskeyi ılık suyla durulayın.

Muz maskesi
Hollywood yıldızlarının göğüs dekoltelerindeki kırışıklıklarına uyguladıkları muz maskesi, cildi sıkılaştırıyor. Siz de bir adet muzu ezerek püre haline getirin ve kırışıklıklarınıza uygulayın. 20 dakika sonra ılık suyla maskenizi durulayın.

Bal maskesi
Saf balı yüzünüze ve boyun bölgenize uygulayın. Bal yüzünüzde kuruyana kadar bekletin ve ılık suyla yıkayın.

Süt maskesi
Marketten aldığınız sütü doğrudan yüzünüze uygulayın ve kurumasını bekleyin. Ortalama 5-10 dakika bekleyen maskenizi, ılık suyla durulayın ve yumuşak bir havluyla kurulayın.

 

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.