Evde Kalça ve Basen Eritme Hareketleri

5.00 avg. rating (96% score) - 1 vote

Bir zayıflama hikayesinde kahraman olmak ister miydiniz?  Hazırsanız başlıyoruz. Konumuz ; Bacak, Kalça ve Basen Eritme Hareketleri…

Bir zayıflama hikayesinde kahraman olmak ister miydiniz?  Hikâyenin sonunda kahramanımız yıllardır hayal ettiği fit görünüme sahip olacak çünkü.  Hazır mısınız? O zaman başlıyoruz.

Konumuz bacak ve basen eritme;

Bacak ve Basen Eritme

Bacak ve basen eritme bütün kadınların ortak şikâyetlerinden birisidir. Zira eritilmek istenen bölge sadece vücudun belli bir bölgesidir. Ve bölgesel zayıflama her zaman en zorudur. Ama tabii imkânsız değil. Size vereceğimiz hareketleri düzenli tekrarladığınızda kısa zamanda basenleriniz incelecek ve istediğiniz ölçülere gelecektir.

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz: Basen eritmek için 3 basit hareket

Bacak, Kalça ve Basen Eritme Hareketleri

Öncelikle size en önemli ip ucunu verelim;  bacak, basen ve kalça inceltmek için zayıflama bisikleti ve kondisyon aleti bir numaralı yardımcılardır. Şayet evde bisiklet koyacak yeriniz yoksa veya kapalı alanda spor yapmayı sevmiyorsanız hayatınıza bisiklet ve koşu sporlarını düzenli olarak sokmanızı öneririz.

Kalça ve Bacak İnceltme hareketleri

Bacaklarınızı inceltmek için yapmanız gereken başlıca hareket çömelme( squat ) hareketidir. Bu aynı zamanda bir taşla üç kuş misali, kalçalarınızı ve baldırlarınızı da biçimlendiren en yararlı hareketlerin başında gelir. Çömelme hareketinin uygulama biçimleri geniş bir yelpazede sıralanabilir. Bizim anlatacağımız sandalyeye çömelme hareketi.

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz: Kalça ve basen eritme hareketleri (Video)

comelme-hareketi

Çömelme ( squat )

Bir sandalyenin önünde durarak bacaklarınızı kalça genişliğiniz kadar açın. Sırt dik, karın kasları gergin olmalı. Bu pozisyonda iken arkanızdaki sandalyeye doğru, karnınızı ve dizlerinizi ayak parmaklarınızın gerisinde tutmaya çalışarak yavaşça çömelin ve sadece kalçanızı hafifçe değdirin ama oturmadan hemen doğrulun. Başlangıçta yapmaya zorlanabileceğiniz bu hareketi yaptıkça alışacaksınız.  Her defasında 10-15 tekrardan oluşan 2-3 set uygulayın.

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz: Basen Nasıl Eritilir? Basen Eritme Diyeti ve Hareketleri

diz-cokme-hareketi

Diz Çökme Hareketi

İkinci hareketimizde öne doğru diz çökeceğiz.  Hareketi yaparken dizler 90 derece dik olacak, karın içeri çekilecek ve bir bacak öne doğru açılacak. Pozisyonu tamamlayınca çömelmeye başlayacağız. Bu esnada topuklardan destek alarak vücudumuzu yukarıya doğru ittireceğiz. Bu hareketi mümkün olduğunca yavaş yaparsak kaslarımızın çalışması anlamına gelen yanmayı hissederiz.  Aynı hareket her iki bacak ile 12-14 tekrardan 3 set uygulanacak.

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz: Ebru Şallı bacak inceltme egzersizleriyle daha estetik bacaklar

emekleme-hareketi

Emekleme pozisyonu

Yere doğru yüzükoyun uzanın. Diz ve dirsekleriniz üzerinde emekleme pozisyonu alın.  Kollar ve bacaklar birbirine paralel olmalı. Sağ bacağınızı 90 derecelik bir açı yapana kadar kaldırın. Bu esnada boyun ve omurga da yere paralel olmalı. 12 -16 tekrar ettikten sonra diğer bacağınıza geçin. Her ikisinden de 3 set yapılacak

Tüm bu hareketleri yaparken ilk önceleri zorlanabilirsiniz. Ama giderek kolaylaşacak ve hatta bir yerden sonra size hafif gelmeye başlayacaktır. Bu durumda hareketleri daha zorlaştırmak ve kaslarınızı daha iyi şekilde çalıştırmak için fotoğraflarımızdaki gibi Dumbıl kullanabilirsiniz.

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz:  Ebru Şallı’nın göbek eritme diyeti

More from the blog

Göbek Eritme Egzersizleri ve Beslenme Yöntemleri

Yaz aylarının yaklaşması ile birlikte göbek eritme egzersizleri ve beslenme yöntemleri konusunda ciddi araştırmalar yapan bayan okuyucularımızı aydınlatmak istiyoruz.

Güç ve Esneklik için Plates Hareketleri

Bugün ki makalemizde siz değerli okuyucularımız ile birlikte güç ve esneklik için plates hareketleri ile alakalı olarak bilgileri sizlere sunacağız. Her geçen gün büyüyen...

Lohusa Dönemi için Faydalı Egzersiz Hareketleri

Bugün ki makalemizde kadınlar için çok faydalı olacağına inandığımız lohusa dönemi için faydalı egzersiz hareketleri üzerinde duracağız. Türkiye genelinde hamilelik sonrası süreç, kadınlar için...

Bel ve Sırt Ağrılarından Kurtulmanızı Sağlayacak Yoga Hareketleri

Son dönemlerde kadınların özellikle en çok sıkıntı yaşadıkları konulardan birisi olan bel ve sırt ağrıları, kısa bir zaman dilimi içerisinde internet ortamında da en...