Ev yapımı temizleyici nasıl yapılır?

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Banyo fayanslarınız için deterjan ve banyonuz için ev yapımı temizleyici yapın!

Banyolardaki kirler, temizlenmesi zor kirlerdir. Bunun içinde güçlü kimyasalların bulunduğu temizleyiciler kullanıyorsunuz. Tabi bu kimyasalların nefes yoluyla akciğerlerinizi ulaşmasına neden olur. Banyonuzu temizlemeniz için sert kimyasallara, ağartıcılara, ihtiyacınız yok. Ayrıca bu temizlik sırasında maske veya gözlük takmanız da gerekmiyor. Pırıp pırıl banyo için yapabileceğiniz karışım size hiçbir zarar vermeyecektir.

Banyo temizleme deterjanı için gerekli malzemeler:

  • 1/2 su bardağı karbonat tozu
  • 1/4 su bardağı hidrojen peroksit (oksijenli su)
  • 1 tatlı kaşığı sıvı bulaşık sabunu
Banyonuz için ev yapımı temizleyici yapın!
Banyonuz için ev yapımı temizleyici yapın!

Ev yapımı temizleyici nasıl yapılır?

Deterjanı yapmanız için karbonat, oksijenli su ve sıvı bulaşık sabununu karıştırın. karbonat tozu lekeleri ve sert su birikimini çıkarmayı sağlarken, oksijenli su doğal bir temizleyici ve beyazlatıcıdır. İyi ve etkili bir temizlik için bu karışımı fayansların üzerine sıkın ve 5 dakika boyunca kalmasını sağlayın. Ya da yumuşak bir süngerin üzerine karışımı dökün. fayanslarınıza, küvete süngeri sürün. 5 dakika boyunca karışımın fayanslarda kalmasını sağlayın. Ardından su ile durulayın. Daha derin ve pırıl pırıl bir temizlik olması için bu uygulamayı, iki kez üst üste yapın. Duş fayanslarında ve küvetinizde hiçbir su lekesi kalmayacaktır.

More from the blog

Buzdolabını verimli kullanmak için ipuçları

Yaz aylarında buzdolaplarına daha fazla yük biniyor. Soğutma özellikleri güçlü buzdolapları var belki herkesin evinde ama doğru kullanıyor muyuz?

Doğru ankastre kullanımı için önemli ipuçları

Yemek pişirirken mutfağınızdaki ankastre ürünlerden daha fazla verim almak ve ömürlerini uzatmak istiyorsanız bunları bilmenizde fayda var.

Sivrisineklere karşı doğal bitkiler

Bahçenizde kolaylıkla yetiştirebileceğiniz bu bitkilerle sivrisineklerden korunabilirsiniz. İşte sivrisineklere karşı kullanabileceğiniz doğal bitkiler...

Banyo havluları ne zaman yıkanmalı?

Banyo havlularının hangi sıklıkla yıkanması gerektiğini biliyor musunuz?