Ev Kadınları Şimdi de Kalıcı Makyaj Eğitimlerine de El Attı

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Ev kadınları için yeni bir istihdam alanı daha doğuyor. Evden çalışarak kendilerine yeni gelir kapıları açan girişimci ev hanımları kazançlarından ve çalışma şekillerinden son derce memnunlar.  Kozmetik alanında popülerleşen kalıcı makyaj, microblading,  protez tırnak, ipek kirpik gibi yeni yeni popüler olan uygulamaları öğrenip sonrasında ister kendi evlerinde ister ise müşterilerin evlerinde hizmet vererek bu işi ciddi bir gelir kapısı haline getiriyorlar.

T.C. M.E.B. Çiğdem Sarp Akademi kurum müdürü Çiğdem Sarp bu konuda yaygınlaşan eğitim talepleri ile ilgili şu şekilde konuştu: “Ev hanımları hem aile ekonomilerine katkıda bulunmak hem de kendini işe yarar üreten bir kadın olarak hissetmek istiyor. Son zamanlarda popülerleşen bu konularda eğitimler alarak hemen birkaç ay içerisinde para kazanmaya başlayabiliyorlar. Özellikle son zamanlarda yaygınlaşan Instagram, Facebook gibi sosyal medya mecralar ile eş dost tüm tanıdıklarına çevrelerine verdikleri hizmetin tanıtımını yapıp kendi reklamlarını da yapabilme şansına sahip oluyorlar. Özellikle 35 yaş üstü bayanların çoğunlukla talep ettiği kalıcı makyaj ve ipek kirpik uygulamaları küçük yatırım maliyetleri ile son derece cazip iş olanakları sunmakta, birkaç uygulama sonrası yatırımlarını amorti edebilmeleri ile de son derece risksiz diyebileceğimiz bu yaptırımları daha da cazip kılıyor.”

Kadınların bakım ihtiyacın asla bitmediği gerçeğini de düşünecek olursak son derce mantıklı gelen bir uğraş. Hem zevk alarak hobi gibi yaptıkları bir işten ciddi kazançlar elde etme potansiyelinin olması onların mültivizyonunu daha da arttırıyor. Bu arada ortalama haftada bir iki uygulama yapıp ortalama 2 şer saat ayıran bir uzmanın aylık geliri en az 5.000 liraları buluyor. Asgari ücretin 1300 TL olduğunu düşünürsek haftada birkaç saat için hiç de fena değil! El becerisi yüksek olan bayanların bu eğitimlerde çok daha başarılı işler çıkarttıkları da bir gerçek. Bir de bunun üstüne işini zevkle yapıp işini sevmek eklenince güzel işler çıkmaması mümkün değil.

 

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.