Etkisi kanıtlanan diyet yöntemleri!

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

4 – Yatarken uyku maskesi kullanın. Geceleri beynimiz vücudumuzu bir revizyondan geçiriyor ve içeride neler olup bittiğine bakıyor. Bunu sağlayan hormonlar karanlık bir odada çok daha aktif ve etkili çalışabiliyor. Aydınlık bir odada uyuyan obez kadınlar incelendiğinde sabah kahvaltılarının çok farklı olduğu belirlendi.

5 – Küçük tabaklar ve küçük kaşık-çatal kullanın. Bu psikolojik bir diyet taktiğidir. Büyük bir tabağa bir kepçe yemek koyduğunuza gözleriniz bunu ‘az yemek’ olarak algılar. Küçük bir tabaktan taşak bir kepçe yemek gözlerinizi doyurur ve beyninize ‘zaten yeterince yedin’ sinyali göderir. Küçük çatal-kaşıkla yemek yemeğin bitme süresini uzattığından çok etkilidir. 20 dakika sonra tokluk hissi başlar. Bu süre içinde yemeğinizin henüz yarısında bile olabilirsiniz.

6 – Deney grubunun bir kısmının çorbasına yarım çay kaşığı acı Arnavut biberi eklendi. Ana yemek gelirken bazılarının masadan kalktığı, bazılarının da çok az yemek istediği gözlendi. Bir önceki günle kıyaslandığında acı biber yiyenler yüzde 60 daha az kalori aldı.

Araştırmayı yürüten Purdue Üniversitesi görevlileri biberin hap olarak değil, sebze olarak yenmesi gerektiğini de önemle vurguluyor.

7 – Soğuk bir odada uyumak ve oturmak daha hızlı kalori yakmanıza yardımcı olur. Kendini ısıtmaya çalışan kaslar yoğun bir enerji harcar. Bu da hiçbir ekstra çaba sarfetmeden bir saat içinde bir dilim ekmeği yakmaya bedeldir.

Etkisi kanıtlanan diyet yöntemleri!
Etkisi kanıtlanan diyet yöntemleri!

8 – 2010 yılında başlayan ve 19.000 kadına ulaşan araştırma, akşam yemeklerinde bir kadeh şarap içen kadınların obezite riskinden tamamen uzak olduğunu gösterdi. Birkaç lokmada bir içilen bir kadeh şarap tokluk hissini hızlandırdığı gibi sonrasında da hızlı sindirilmesine ve yağların parçalanmasına yardımcı oluyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.