Esmer tenlilere hangi saç renkleri yakışır?

5.00 avg. rating (96% score) - 1 vote

İlgi çekici, dikkat çekici bir ten ‘’esmer’’. Yaptığınız saç rengi tercihleriyle görünümünüze farklı bir hava katabildiğiniz gibi yanlış tercihlerle olduğunuzdan donuk mat ve ya solgun bir görünüme de bürünebilirsiniz. Bu sebepten esmer tenli bayanlar, kullanacakları saç renklerini dikkatli seçmelidir. Örneğin, kızıl tonlar esmer bayanlarda istenilen etkiyi vermez ve güzel bir ten-saç uyumu yaratamaz. Aynı şekilde sarı tonlar da esmer bir tende harika bir görünüm vermeyecektir. Elbette ki esmer tenli bayanlar saçlarında sarı rengi kullanamaz diye bir kural yoktur ancak kullanılacak renkler, sarının yüze uygun koyu tonları olmalıdır.

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz: Ten Rengine Yakışan Saç rengi seçimi

İşte sizi daha genç ve daha duru gösterecek ve size çok yakışacak esmer tenlilere uygun saç renkleri:

1-Karamel Kahve Rengi: Daha çok yaz aylarının trendi olan karamel kahve çeşitli tonlarıyla diğer aylar içinde uygun olabilmektedir. Eğer çok esmerseniz daha çok yumuşak geçişli karamel balyajlar kullanabilirsiniz.

Esmer-Tene-Yakisan-sac-renkleri

2-Fındık Kabuğu Saç rengi:Son 5 yılda oladuğu gibi 2015 yılında da ternd olan bu renk  doğallık isteyenlerin gözdesi.

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz: Fındık Kabuğu Saç Rengi ve Modelleri

Fındık Kabuğu Saç Rengi ve Modelleri 2015
Fındık Kabuğu Saç Rengi ve Modelleri 2015

3-Sıcak çikolata rengi: Dünya starlarının tercihi sıcak çikolata.Farklı boya markalarında değişik tonları bulunmakta olup size en uygununu yani teninizin bire bir aynı tonununu seçmeniz doğal görünmenizi sağlayacak makyajsız da doğal görünebileceksiniz.

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz: Saç rengi kişiliğiniz hakkında bilgi veriyor

sicak-cikolata-rengi-2

3-Mocha Saç Rengi: Sade kullanabileceğiniz gibi kahve saç rengi üzerine altın ışıltılar veya ombre ile birlikte de uygulanabilir.

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz: Yüz tipinize göre saç modelleri ve saç kesimleri

mocha-sac-rengi
Esmer tenlilere hangi saç renkleri yakışır?

4-Kumral Tonları: Birçoğumuzun tercihi doğallığın ve sadeliğin rengi kumral. Çok fazla renk açıcının ve renk pigmentlerinin kullanılmadığı kumral tonları, kumral beyaz tenli ve esmer tenlerin ortak vazgeçilmez saç renklerinden biridir.

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz: Bal köpüğü saç rengi

kumral-sac-rengi-tonlari
Esmer tenlilere hangi saç renkleri yakışır?

Esmer bir tene sahipseniz bu renkler harici bir renk denemek isteseniz dahi kesinlikle dore, uçuk kızıllar, mor tonlar, sarı ve küllü kahve uzak duracağınız renkler olmalıdır.

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz: Bilmeniz Gereken En Güzel Sarı Saç Rengi Modelleri

Unutulmamalıdır ki önemli olan saç rengi değil o rengin size yakışıp yakışmadığıdır.

More from the blog

Kolojen nedir?Kolojen Takviyesi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Anti-Aging sektör pazarında sıklıkla karşımıza çıkan kolojen insan vücudunda bulunan proteinlerin en büyüğü olup;Kemik,kas deri,kan damarları gibi hemen hemen tüm vücutta bulunmaktadır. Kolojen Vücudumuzdaki Görevleri...

Argan Yağı Nedir? Saça Faydaları Nelerdir? Saç Bakımı ve Maskesi Tarifi

Saç için ciddi anlamda faydalı olduğu bilinen argan yağı ile alakalı olarak tüm önemli bilgileri enine boyuna sizlere sunacağız. Saç bakımı konusunda daha önceki...

Erkek Saç Kesim Modelleri ve Uzun, Kısa Saç Stilleri Kataloğu 2018

Erkek saç modelleri ve saç kesimleri kataloğu 2018 yılı örneklerini sizler için elimizden geldiğince derledik. Erkeklere ilham kaynağı olacak saç modellerini keşfetmeniz amacındayız.

Yeni Sezonun Güzellik Trendleri Sizlerle

Bugün sizlerle birlikte yeni sezonda karşımıza çıkan ünlülerin güzellik trendleri ile alakalı bilgiler sunacak ve fikir edinmenize yardım edeceğiz. Türkiye genelinde özellikle güzellik konusunda...