Erken Yaşlanmanın Nedenleri

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Erken yaşlanmak hepimiz için bir kabus. Peki sadece kozmetik ürünler kullanmak ve bakımlı olmak yeterli mi? Yaşam tarzınızın da erken yaşlanmaya sebep olabileceğiniz hiç düşündünüz mü?

Erken yaşlanmak hepimiz için bir kabus. Peki sadece kozmetik ürünler kullanmak ve bakımlı olmak yeterli mi? Yaşam tarzınızın da erken yaşlanmaya sebep olabileceğiniz hiç düşündünüz mü? Erken yaşlanmaya sebep olan 10 sebebi sizin için araştırdık.

 

Uykusuzluk: Uykuyla savaşmanın sonu yok gibi görünüyor. Çok uyumakta az uyumakta kırışma sebebi.

Alkol: Ne kadar çok alkol kullanırsanız o kadar çok kırışırsınız. Bunu sakın unutmayın. Alkol yüz şişliği yapar ve bu şişlik indiğinde yüzünüz gerilir ve kırışır.Alkol kullandıktan sonra baş ağrısı ve kırışıklıklarınızla başbaşa kalmanız an meselesi.

Nemsizlik: Kuru cilt oldukça kötüdür. Çatlama, kanama ve kırışma nedenidir. Kreminizi hep göz önünde bulundurun.

Yerçekimi: Yapabileceğimiz hiç bir şey olamamsına rağmen bu kırışma sebebini hatırlamalıyız.

Genler: Ailenize bir bakma zamanı. Onların cilt hikayesi sizinkinin bir önizlemesi olabilir. Genetik olarak cilt yapınız onlarıkine benzeyecektir.

Güneş: Her mevsim iyi bir güneş kremi kullanmayı kesinlikle unutmayın!

Yüz mimikleri: Cildinizin her hareketinde biraz daha kırışmanız kaçınılmaz.

Sigara: Sigaranın zararlarını hepimiz biliyoruz. Ancak sağlığa olan etkisinin yanında cildi yaşlandırdığının bir kere daha altını çizelim.

Yatış pozisyonu: Size bu konudaki ilk tavsiyemiz sırt üstü yatmanız yönünde olacak. Eğer tek tarafa sürekli yatarsanız cildinizin o tarafı daha çok kırışıyor.

Stres: Unutmayın kırışıklıklarınızı gördüğünüzde daha çok strese gireceksiniz! Bu yüzden güzel yüzünüz için stresten uzak durmaya çalışın.

More from the blog

Jel Tırnağın Artıları Ve Eksileri Nelerdir?

Jel tırnak son dönemlerde oldukça popüler hale gelen bir tırnak uygulaması işlemidir. Ellerin bakımlı ve bir o kadar hoş görünmesine neden olan en önemli...

Kolojen nedir?Kolojen Takviyesi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Anti-Aging sektör pazarında sıklıkla karşımıza çıkan kolojen insan vücudunda bulunan proteinlerin en büyüğü olup;Kemik,kas deri,kan damarları gibi hemen hemen tüm vücutta bulunmaktadır. Kolojen Vücudumuzdaki Görevleri...

Hasar görmüş cilt ve yaralar için Galebe Onarıcı Krem

Üstün AR-GE gücü ile yeniliklerin öncüsü Uraw, Galebe Onarıcı Kremin özelleştirilmiş formülü ile hasar görmüş cilt ve yaralara çözüm olmaya hazır.  Vücudumuzdaki en büyük organ...

Kore Kozmetik Ürünleri Nelerdir?

Kore kozmetik ürünleri ilk olarak Güney Kore kadınlarının, ardından da tüm dünya kadınlarının memnuniyet duyarak kullandıkları cilt bakım güzellik ürünleridir. Pürüzsüz ve parlak ciltleri...