Erkeklerin Kızlarda En Sevdiği Saç Modelleri

4.00 avg. rating (84% score) - 2 votes

Erkekler bir kadında ilk önce nereye bakar? Elbette bu sorunun cevabı erkeğine göre değişir, ancak bir erkeğin bir kadında ilk dikkatini çeken şey şüphesiz saçlarıdır. Reklamlarda gördüğümüz gibi, her adım atışında, kızıl, siyah ya da sarı tonlarına sahip dolgun, gür ve kendinden dalgalı saçları ahenkle dans eden bir kadın, tüm erkeklerin başını döndürür. Bunu kelime oyunu yapmak için söylemiyoruz, gerçekten döndürür. Böyle havalı saçlara sahip bir kadının girdiği mekandaki bütün erkeklerin başını kendisine doğru döndüreceği kesindir. Hal böyle iken bu konuda daha belirgin ve kesin bir ayrım yapabilmek için, erkeklerin kadınlarda en çok hangi saç modellerini ve saç renklerini sevdiğini araştırdık.

Erkeklerin En sevdiği Saç Modelleri

Sizin de tahmin edebileceğiniz gibi erkekler kadınlarda en çok uzun, gür, doğal dalgalı ve klasik modelli saçları seviyorlar. Böyle saçlara sahip olan kadınlar erkeklere daha güven verici ve bu sebeple de daha çekici geliyor. Bunun dışında kesin olan bir başka şey de erkeklerin dokunma arzusu yaratacak saçtan hoşlandıkları. Erkekler karşısındaki kadının saçlarını okşamak için bir dürtü uyandıracak saç renklerini ve modellerini tercih ediyor. Peki, nelerdir bu saç modelleri ve saç renkleri?

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz: 2015 yazının yeni saç modası: Bronde Saç Rengi

Erkeklerin Kızlarda En Sevdiği Saç Modelleri - Doğal Saç Modelleri
Erkeklerin Kızlarda En Sevdiği Saç Modelleri – Doğal Saç Modelleri

Erkeklerin En Sevdiği Saç Renkleri ve Saç Modelleri

Erkeklerin en çok beğendiği saç renklerinin başında doğal bir görünüme sahip sarı saç tonları geliyor.  Sarı tonları, yumuşak, itaatkar ve uysal bir görünüm verdiği için mi yoksa az bulunduğundan mı bilinmez ama erkeklerin çok hoşuna giden saç renkleri.

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz: Bilmeniz Gereken En Güzel Sarı Saç Rengi Modelleri

Bronde Saç Renkleri
Bronde Saç Renkleri

Bunun dışında gür ve doğal görünümlü saçlar, seçim söz konusu olduğunda erkeklerin en çok tercih ettikleri saç modellerinin başında geliyor. Erkekler parmaklarının saçın yumuşaklığı arasında kaybolduğu saç modellerine de bayılıyor. Bu yumuşaklık için saçın doğal olması şart. Bu yüzden sprey ve jöle gibi saçlarda kalıntı bırakan ürünleri kullanırken iki kere düşünmelisiniz.  Bunun bir istisnası, bilhassa gece gezmelerinde tercih edilen düz, sıkı ve yüksek bir at kuyruğu olan model. Çünkü erkekler kadınların narin boyunlarını ortaya çıkaran bu saç modelini de çok çekici buluyorlar.

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz: Fındık Kabuğu Saç Rengi ve Modelleri

Erkeklerin Kızlarda En Sevdiği Saç Modelleri - Gür, dalgalı ve doğal görünümlü saçlar
Erkeklerin Kızlarda En Sevdiği Saç Modelleri – Gür, dalgalı ve doğal görünümlü saçlar

Erkeklerin En Favori Saç Rengi Sarı Saç Rengi

Yine yapılan bazı anket sonuçlarına göre, erkekler sarı saç modellerine ve sarı saç renklerine sahip kadınları daha alımlı ve cazibeli buluyor. Bu durumda sarı saç tonları açısından zengin bir model olan ombre saçın bu denli tercih edilmesine şaşmamalı. Çünkü ombre saç modeli içinde, fındık kabuğundan sarının tüm tonlarına kadar bütün renklerini bir arada ve doğal görünümlü bir biçimde bulmak mümkün. Hele bir de bu saçlar kendiliğinden iri ve yumuşak dalgalı ise hedef tam 12den vurulmuş oluyor.

Erkeklerin Kızlarda En Sevdiği Saç Modelleri - Dağınık Topuzlar
Erkeklerin Kızlarda En Sevdiği Saç Modelleri – Dağınık Topuzlar

Dağınık Topuzlar ve Perçemler

İster kuaförde taratın isterseniz evde becerikli ellerinizle kendiniz toplayın, erkekler kenarlarından tutamlar halinde usulca omuzlarınıza dökülen bu dağınık topuzlara deli oluyor. Bu modeli son derece masum ve çocuksu ancak bir o kadar da çekici olarak tanımlıyorlar.

Erkeklerin Kızlarda En Sevdiği Saç Modelleri - Sarı Saç Rengi Topuz
Erkeklerin Kızlarda En Sevdiği Saç Modelleri – Sarı Saç Rengi Topuz

Ayrıca eğer müsait bir alnınız var ise, bırakacağınız bir parça perçemin yüzünüze katacağı gizemli anlamın bambaşka bir havası olduğu konusunda da hemfikirler.

More from the blog

Kolojen nedir?Kolojen Takviyesi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Anti-Aging sektör pazarında sıklıkla karşımıza çıkan kolojen insan vücudunda bulunan proteinlerin en büyüğü olup;Kemik,kas deri,kan damarları gibi hemen hemen tüm vücutta bulunmaktadır. Kolojen Vücudumuzdaki Görevleri...

Argan Yağı Nedir? Saça Faydaları Nelerdir? Saç Bakımı ve Maskesi Tarifi

Saç için ciddi anlamda faydalı olduğu bilinen argan yağı ile alakalı olarak tüm önemli bilgileri enine boyuna sizlere sunacağız. Saç bakımı konusunda daha önceki...

Erkek Saç Kesim Modelleri ve Uzun, Kısa Saç Stilleri Kataloğu 2018

Erkek saç modelleri ve saç kesimleri kataloğu 2018 yılı örneklerini sizler için elimizden geldiğince derledik. Erkeklere ilham kaynağı olacak saç modellerini keşfetmeniz amacındayız.

Yeni Sezonun Güzellik Trendleri Sizlerle

Bugün sizlerle birlikte yeni sezonda karşımıza çıkan ünlülerin güzellik trendleri ile alakalı bilgiler sunacak ve fikir edinmenize yardım edeceğiz. Türkiye genelinde özellikle güzellik konusunda...