Erkekler de estetik yaptırıyor

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Peki en çok hangi bölgelerine ve neden? işte yanıtlar

 Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Murat Emiroğlu, erkeklerin kendilerini takvimsel yaşlarından daha genç hissettiklerinden fit ve dinamik görüntüye sahip olmak istediklerini belirterek, ”Erkeklerde en çok yapılan burun estetiğidir. Bunu, yağ alma, göz kapağı estetiği ve son yıllarda yüz germe ameliyatları izlemektedir” dedi.

Prof.Dr. Murat Emiroğlu, yaptığı açıklamada, estetik ameliyat olan hasta sayısında erkeklerin oranının giderek arttığını söyledi.

Erkeklerde estetik ameliyat alışkanlığının giderek yaygınlaşmasında yüz yüze ilişkilerin artmasının etkili olduğunu anlatan Prof. Dr. Emiroğlu, şunları kaydetti:

”Önceleri erkekler bedenlerinin yalnızca performansıyla ilgilenirken, şimdilerde dış görünüme de önem verir hale gelmişlerdir. Dış görünümün iyi olmasının sosyal ve profesyonel yaşamda önemli olduğu gerçeği özellikle 30-60 yaş erkekler tarafından kabullenilmiştir. Giderek rekabetin arttığı iş ortamında dış görünümün önemi de anlaşıldı. Tıp bilimindeki ilerlemeler, ortalama yaşam sürelerini arttırmış ve insanlar kendilerini oldukları yaşa göre daha genç hisseder hale gelmişlerdir. Bu da hissettikleri yaşı dış görünüme aktarma isteğini doğurmuştur. Erkekler kendilerini takvimsel yaşlarından daha genç hissettiklerinden fit ve dinamik görüntüye sahip olmak istiyorlar.”

Emiroğlu, erkeklerin bu nedenle yağ alma ameliyatı gibi vücutlarının şekline yönelik ameliyatlara da başvurduklarını ifade ederek, erkeklerin en çok burun estetiği yaptırdığını dile getirdi.

BURUN AMELİYATLARI ÖN SIRADA
Burun estetiğini yağ alma, göz kapağı estetiği ve son yıllarda yüz germe ameliyatlarının izlediğini vurgulayan Emiroğlu, ”Botoksu ise en çok insanlarla yüz yüze etkileşimde olan doktorlar, öğretmenler ve sanatçılar tercih etmektedir” dedi.

Prof. Dr. Emiroğlu, kişilerin aynaya baktığında ilk gördüğü ve en eleştirel yaklaştıkları organın burun olduğuna dikkati çekerek, ”Bu sebeple burun ameliyatları ön sıradadır. Ayrıca, burun tıkanıklıkları gibi fonksiyonel ameliyatlarla birlikte yapılabilmesi de burunameliyatlarının daha sık olmasında etkendir” ifadesini kullandı.

Estetik ameliyat taleplerinin gençlerde de yaygınlaşmasında medyanın etkisi ve arkadaşlar arasındaki etkileşimlerden kaynaklandığına işaret eden Prof. Dr. Emiroğlu, şunları söyledi:

”Gençlerde yapılan estetik ameliyatlar, genellikle burun estetiği, jinekomasti (erkeklerde meme büyüklüğü), kulak estetiği (kepçe kulak düzeltilmesi) ve meme estetiğidir. Gençlerde fiziksel ve ruhsal olgunluğa ulaştığından emin olmadan ameliyat yapmamak gerekir” dedi.

Kaynak:habertürk.com
Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.