Erkek ve Kadın Saç Bakımı

Erkek ve Kadın Saç Bakımı
Erkek ve Kadın Saç Bakımı
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Saçlar insanların dış görünüşlerini etkileyen en büyük etkenlerden biri olarak kendini göstermektedir. Özellikle bayanlar bu konuda çok daha hassastır. Saç bakımı son derece önemli olan konulardan biri olarak kendini göstermektedir.

Kadın Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Kadınların vücut metabolizması erkeklerinkinden çok daha farklı çalışır ve bu hormonlar ile kendini çok daha belirgin bir şekilde göstermektedir. Saç hormonları da aynı şekilde farklı çalışmaktadır. Bu yüzden kadınların saçları için yapacakları bakım erkeklerinkinden çok daha farklıdır. Kadın saç bakımı nasıl yapılır sorusuna öncelikle iyi bir temizleme işlemi ile başlanır dememiz çok doğru olacaktır.

Saç bakımının en öncelikli adımı temizliktir. Temizliği düzenli olarak yapılan bir saçın bakımı çok daha kolay olacaktır. Saç diplerinde oluşan yağlanma, tabakalanma ve kabuklanma sorunlarının önüne geçmek için arındırıcı ve bitkisel özlü şampuanlar kullanmak gerekmektedir. Gerekli olan arındırma işlemi yapıldıktan sonra saçlar hafif kurutulur ve nemli bırakılır. Saçlardaki nemden faydalanarak saçlar için koruyucu bakım spreyleri, bakım serumları ya da bakım yağları kullanılır. Kullanacak olduğunuz bakım kürlerini belirli periyodlar hâlinde düzenli bir şekilde yaparsanız işe yaradığını göreceksiniz.

Erkek Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Erkek saç bakımı nasıl yapılır sorusunun cevabı kadınlara göre elbette daha dar bir yelpazededir fakat buna rağmen saçlarına oldukça özen gösteren erkekler vardır. Erkek saç bakımının da temel özelliği saçları ve saç diplerini temiz tutmaktır. Gün içerisinde kullanılan şekillendirici saç spreyleri, jöle ve bunun gibi ürünlerden iyi arındırılması gerekmektedir. Doğal bitki özlü şampuanlar sayesinde saç diplerinin temizlenme ihtiyacı karşılanır ve saç tipine göre bakım yağı, bakım serumu ya da bakım spreyleri kullanılabilir. Düzenli kullanımda etkileri büyük ölçüde gözlemlenecektir.

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.