Erimeyen yağlarınızdan liposuction ile kurtulun

5.00 avg. rating (96% score) - 1 vote

Diyet ve egzersizlere rağmen belli bölgelerdeki kilolarını eritememekten şikayetçi olanlar bölgesel yağlarından kurtulmada liposuction yöntemini tercih ediyor.

Bölgesel yağlardan kurtulmada en etkili yöntemlerin başında gelen liposuction, uygulama alanındaki yağ dokusunun inceltilmesini ve vücuttan atılmasını sağlıyor.

Vücutta karın çevresi, bel, kalça ile dizlerin yağ toplamaya müsait bölgeler olduğunu belirten Op. Dr. Defne Erkara, “Diyet ve düzenli egzersiz yapılmasına rağmen vücudun bazı bölgelerindeki eritilemeyen yağlar kişileri hem sağlık hem de estetik açısından riske sokuyor. İşte bu gibi durumlarda vücudun uyumu, bölgesel yağ kalınlığının ayarlanması gibi ihtiyaçlar Liposuction yöntemi etkili bir çözüm olarak öne çıkıyor.”

Liposuction uygulaması yaygın ve basit

Uygulamanın estetik cerrahlar tarafından yapıldığına dikkat çeken Op. Dr. Defne Erkara, şu bilgileri veriyor: “Liposuction işlemlerinde uzmanlar ile hastalar uygulama öncesinde bir araya geliyor. Bu görüşmelerde kişilerin rahatsızlıkları, nasıl bir yöntem izlenebileceği, ameliyat hakkında genel bilgiler ve gidilecek yol haritası konuşuluyor. Atılacak adımlar ile ilgili hasta ve uzman beraber karar veriyor, hangi bölgelerden ne kadarlık bir yağ çekimi yapılacağı da yine burada konuşuluyor. Uzman tarafından herhangi bir risk belirlenmediyse ve diğer tüm detaylarda da karşılıklı mutabakat sağlandıysa uygulamaya geçiliyor. Temel olarak basit, uygulama anlamında da yaygın şekilde değerlendirilen bu uygulama ile fazla yağ hücrelerini belirlenen bölgelerden alıyor. Yağların parçalanması ile kanallardan dışarıya bu yağ parçaları atılır. Bu ameliyatlar tam teşekküllü hastanelerde uygulanmalı.”

İşlem 1-2 saat sürüyor

Yaklaşık 1- 2 saat arasında ameliyat bitiriliyor. Ameliyat sonrasında hemen taburcu edilmek ve birkaç saat içinde hareketli yapıya yeniden kavuşmak mümkün oluyor. Yine de zorlayıcı hareketlerden kaçınmak gerekiyor. İşlem sırasında eriyen dikiş ipleri kullanılırsa dikişlerin alınması ile de uğraşılmıyor. Bandaj ve korse yardımı ile ameliyat izleri sarılıyor. İzlerin en en az şekilde ortaya çıkması için uğraşılıyor ve iz oluşumu minimize ediliyor.”

 

More from the blog

Yazın burun estetiği yapılır mı?

Yazın burun estetiği yaptırmak istiyor fakat halk arasında yaygın olan dönemsel söylentiler yüzünden tereddüt ediyorsanız, yeterli bilgiye sahip olmak şüphelerinizi giderecektir. Burun Estetiği Nedir? Yüz hatlarını...

Samet Liçina bu sefer Kim’e benzedi

Ünlü sosyal medya fenomeni Samet Liçina, son dönemin popüler uygulaması olan kum saati vücut ve popo ameliyatı için Maya Centrium’da bıçak altına yattı.

Ameliyatsız-Dikişsiz Burun Estetiği İle Tanışmanın Tam Vakti: Burun Dolgusu

Burun dolgusu uygulamasının en güzel yanı ise, işlem yapıldıktan sonra kısa sürede sosyal hayata adapte olabililirsiniz.

Burun Estetiğinde Dikkat Etmeniz Gerekenler

Genel anlamda burun estetiği görsellik ve sağlık amaçlı yapılmaktadır. Yüzün genel yapısına uygun olması planlanan burun estetik ameliyatları uzmanlar tarafından değerlendirmeye alınıp yapılmaktadır. Burun estetiğinde dikkat etmeniz gerekenler...