Ergenlik Dönemindeki Kızlarda Hızlı Kilo Kaybı

Ergenlik Dönemindeki Kızlarda Hızlı Kilo Kaybı
Ergenlik Dönemindeki Kızlarda Hızlı Kilo Kaybı
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Ergenlik döneminde var olan kilolar sonraya bırakıldığında verilmesi oldukça güçtür. Ancak kilo vermek uğruna sıkı ve ağır diyetlerin uygulanması genç kızlarda oldukça fazla sorunlara neden olmakta ve istenilen sonuç da elde edilmemektedir. Sağlıksız diyet uygulayan genç kızlarda yüzde çökme, kollarda incelme gibi durumlar ortaya çıkar ve yağlanan bölgelerde incelmeler olmaz. Bu durumda kızların sağlıkları dahi bozulabilir. Diyet yapmaya değil sağlıklı beslenerek kilo almamaya dikkat edilmesi gerekmektedir.

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz: Bilinçli Zayıflama Rehberi

Kızların Karşılaşabilecekleri Hastalıklar

Bu dönemde ağır ve yanlış diyetler yapan kızlarda blumia nevroza ve anoraksiya gibi ciddi yeme bozukluklarına rastlanabilir ve bu oldukça zararlıdır. Anoreksiya Nervoza, özellikle genç kadınlarda karşımıza çıkan, yemek yememek, çok az uyumak, ancak buna rağmen çok aktif olmakla beliren psikolojik bozukluktur [Anoreksiya Nervoza]. Bu hastalıklar bu dönemi değil bütün hayatı kapsayabilmektedirler.

Bu rahatsızlıklar gençlerin hayatını karartabilmektedir ve bu yüzden ebeveynlere oldukça fazla iş düşmektedir.

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz: Zayıflama Konusunda En Çok Merak Edilen Sorular ve Cevaplar

Ergenlik döneminde vücut oldukça fazla hareket etmelidir. Yani egzersiz oldukça önemlidir. Doğru beslenme programına uyan kızların aynı zamanda doğru bir egzersiz programı hazırlamaları gerekmektedir. Örneğin haftalık yaklaşık 3 ya da 4 kez 40 ila 45 dakika kardiyo egzersizlerini yapmaları ya da günlük yarım saat yürüyüş yapmaları gerekmektedir.

Ergenlikte Diyet Psikolojisi

Ergenlikte dış dünyaya açılma olduğundan kendini beğendirme çabası da bir hayli fazlalaşır. Bunun farkında olarak ergen psikolojisine uygun hareketlerde bulunulmalı ve çocuk diyete değil sağlıklı beslenmeye yönlendirilmelidir. Aynı zamanda geleceği de garanti altına alınır.

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz: Bilimselliği kanıtlanmış 6 Göbek Eritme Yöntemi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.