Enerjinizi Arttıracak Besinleri Keşfedin

3.00 avg. rating (66% score) - 4 votes

otasyum, B6, demir gibi vitamin, mineral ve antioksidanBugün siz değerli okuyucularımız ile birlikte son derece önemli konulardan birisi olarak dikkat çeken enerji arttıran besinler konusunda önerilerde bulunacağız. Türkiye’de özellikle iş gücü her geçen gün artıyor. Kadınlarda da birçok farklı seçenek ön plana çıkıyor. Gün içerisinde dinamizm çok önemlidir. Enerjik bir şekilde hareket etmek bizler için önem arz eder.

Vücudumuz, zaman içerisinde daha sağlıklı hale gelebilmek için birçok farklı vitamin ve minerale ihtiyaç duyar. Dolayısı ile bu vitamin ve mineralleri çok daha yakından tanımak, sizlere bilgiler sunmak yolunda içerikler hazırlıyoruz. Bu anlamda sizlere somut adımlar da atmak istiyoruz.

Badem

Badem, kuşkusuz ki en sağlıklı yemiş gıdalardan birisi olarak dikkat çeker ve aynı zamanda son derece sağlıklıdır. Badem, insan vücuduna karbonhidrat, protein, doymamış yağ, lif, fosfor, kalsiyum, demir, potasyum, magnezyum, çinko, A,B,C ve E vitamini gibi faydalar sağlar. Dolayısı ile dinamizmin en önemli seçeneklerinden birisidir.

Yağsız Pop Corn (Patlamış Mısır)

Patlamış mısır, hayatımızın olmazsa olmazlarından birisi olarak dikkatleri çeker. Bununla birlikte yağsız olarak tüketilmesi, hem kilo almanızı sağlamaz. Hem de enerjik bir şeilde günü geçirmenize yardımcı olur. B1 (tiamin), B5 (pantotenik asit), folat, lif, C vitamini, fosfor ve manganez içerir. B1 vitamini sağlar.

Fıstık Ezmesi

Lezzeti ve sağlığı açısından olmazsa olmaz seçeneklerden birisi olduğunu net bir şekilde söyleyebiliriz. Sağlıklı yağ asitleri, protein ve lif takviyesi olarak enerjik bir şekilde günü geçirmek için en ideal besin öğelerinden birisi olduğunu net olarak söyleyebiliriz sizlere.

Somon

Omega 3 takviyesi olarak en mükemmel seçeneklerden birisi olarak dikkat çeker. Kalp sağlığı için faydalı olduğu gibi aynı zamanda enerji kazanmanız için de idealdir. Pişmiş ya da pişmemiş sağlıklı sandviçler içerisinde de çok çok iyi şekilde tüketilebilir. Dolayısı ile somon en önemli gıdalarımızdan.

Muz

Tropikal meyveler içerisinde en ciddi şekilde fark yaratan muz, sağlıklı bir yaşam için en ciddi şekilde farklılıkları ortaya koymaya devam ediyor. İçeriğinde insan vücuduna sağladığı B vitamini ve elektrolit desteği, süt ile tüketildiği zaman çok çok daha mükemmel bir besin maddesi olduğunu söyleyebiliriz.

Yulaf

Karbonhidrat desteği açısından ve kilo almamak, sindirim sistemi faaliyetleri açısından güne yulaf tüketerek başlamak çok çok önemlidir. Yulaf, aynı zamanda vücudunuza hızlı bir şekilde dinamizm kazandıran seçeneklerden birisi olarak da dikkatleri çekiyor.

Antep Fıstığı

Kuşkusuz ki en mükemmel besin öğelerinden birisi olarak dikkatleri çekiyor diyebiliriz. Antep fıstığı içerisinde protein, otasyum, B6, demir gibi vitamin, mineral ve antioksidan gibi seçenekler yer alır ve her anlamda sağlıklı seçenekleri bizlere sunar.

More from the blog

Tüm Vitaminleri İhtiva Eden Bitki Arpa Çimi Nedir? Mucizevi Faydaları

Vücudumuzun sağlıklı ve dinamik çalışması için olmazsa olmaz vitaminler ve mineraller  besin yoluyla ,gerektiği hallerde takviyelerle alınması gerekmektedir. Hangi vitamine ihtiyaç duyduğumuz bilmeksizin her...

Kolojen nedir?Kolojen Takviyesi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Anti-Aging sektör pazarında sıklıkla karşımıza çıkan kolojen insan vücudunda bulunan proteinlerin en büyüğü olup;Kemik,kas deri,kan damarları gibi hemen hemen tüm vücutta bulunmaktadır. Kolojen Vücudumuzdaki Görevleri...

Burun Spreyleri Alışkanlık Yapabilir

Burun eğriliği, alerjik rahatsızlıklar, burun içi konkaların çeşitli sebeplerle şişmesi, sinüzit gibi sebeplerle sıkça reçete edilen burun spreyleri doktor kontrolünde kullanılmadığı takdirde çeşitli sağlık...

Hayır Diyememe Sorununa Çözüm Önerileri

‘’Hiç kimseye hayır diyemiyorum.’’ "Bazen istemediğim şeyleri hayır diyemediğim için yapmak zorunda kalıyorum.’’ "Kimseyi kırmak istemiyorum.’’ diyenlerdenseniz sizinde hayır diyememe sorununuz olabilir. Sebebi psikolojik bir...