En Ucuz Alışveriş Sitesi

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Taobao.com’u Çin alışveriş siteleri ile ilgilenen herkes biliyordur.Özellikle o fiyatları gördükten sonra yakın çevresine dahi anlattığınıza eminim.Gerçekten inanılmaz derecede düşük fiyatlar ve çok iyi derecede gözüken kaliteli ürünler. (Gelen ürünlerden kalitesiz çıkanlar olsa da genelde kalite ortalamasından memnunum) Herkesin o sözü geçen siteden alışveriş nasıl yapılır diye araştırdığından ve bu konuda google da ufak çaplı bir gezinti yaptığından eminim fakat sonuç malesef hüsran ile bitiyor.
Peki buradan alışveriş yapmanın bir yolu gerçekten yok mu ?

Biraz daha araştırırsanız birçok farklı taobao agent denilen siteler ile karşılaşacaksınız.Bende ilk zamanlar bu aracılar ile çalışmayı düşünüyordum fakat daha sonra vazgeçtim.Bu arada aracılık yapan türklerin komisyonları inanılmaz derecede yüksek o sebeple eğer yapacak olsam dahi yabancı agentlar ile çalışırdım.
Peki ben nasıl Taobao’dan alışveriş yapıyorum ? Çözümü basit aracım var fakat bu bir komisyon aracı şirketi değil.Benim aliexpress’den sürekli mal aldığım bir satıcı var ve sağolsun bana bu konuda çok yardımcı oluyor.Hatta kargo ücretinde bile çok uygun fiyat veriyor.
Taobao’da bulduğum bir ürünün linkini kendisine gönderiyorum ve oda üzerine 2-3 dolar ekleyerek aliexpress hesabında satışa çıkartıyor.Böylece bende neredeyse hem taobao fiyatı ile alışveriş yapıyorum hemde aliexpres’in escrow (alıcı korumalı ödeme servisi) servisinden faydalanıyorum.Üstüne sevgili aracımın sahip olduğu tanıdıkları sayesinde %5* indirimli EMS kargo ile ürünümü alıyorum daha ne olsun.3 dolar feda olsun.
Demek istediğim eğer aracılara fazla para vermek istemiyorsanız kendi aracınızı kendiniz yaratın.Belki ben şanslıydım bilmiyorum fakat sanırım alışveriş yaparak hangi insanlara güvenebileceğinizi kestirebilirsiniz.Sonuçta karşı tarafta para kazanacak 2-3 dolar iyi para nede olsa.

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

13 YORUMLAR

  • Rica ederim.

   Yazıda da belirttiÄŸim gibi aliexpress üzerinden Taobao'yu kullanıyorum.
   Onun haricinde aliexpress, everbuying.com ve giyim alışveriÅŸi için wholesale-dress.com

   Buradaki yazımda belirttiÄŸim siteler ve onların haricinde henüz sık kullanılanlar listemden buraya geçirmediÄŸim sitelerde fiyat kontrolü yapıp ona göre alıyorum.

   • Hizli cevap icin ayrica tesk

    Bu urunleri satarken GG deki nick iniz neydi , birde heryerde yazilan gg deki vergi cezalari konusu var sirket olmadiktan sonra nasil yapilacak bu is siz hic sorun yasadinizmi

    • GG'yi artık kullanmıyorum.EÄŸer ileride problem yaÅŸamak istemiyorsanız bir tanıdığınızın ÅŸirketi üzerinden iÅŸlemleri gerçekleÅŸtirebilirsiniz.Fakat unutmayın GG'ye bildireceÄŸiniz hesap numarası faturayı kesenin hesap numarası olmalıdır.Yani faturalı mal göndermek problem deÄŸil.Para kimin hesabına geçiyor o problem.

  • Google Translate kullanarak ingilizceye çevirebilirsiniz.Kaynak dil çince hedef dil ingilizce seçin metin kısmına çevirmek istediÄŸiniz sitenin url'sini yazın yeterli.
   Direk Türkçeye çevirmenizi tavsiye etmem komik sonuçlar çıkıyor

 1. Merhabalar yaklaşık olarak 2 yıldır ben de bu siteden online olarak tanıştığım birçok aracım ile alışveriÅŸ yapmaktayım ve gerçekten iyi sonuçlar elde ediliyor :) bu arada bcdrop sizin anlaÅŸmalı olduÄŸunuz kisinin mail adresi veya benzeri bir ulaÅŸabileceÄŸimiz qq numarasıda olabilir mevcut mu :) bu konuda yardımcı oalbilirmisiniz.

 2. iyi günler bende taobao üzerinden alışveriÅŸ yapak istiyorum. bu alışveriÅŸleri acaba sizin aracı ve alibabaexpress üzerinden dediÄŸniz gibi güvenli olarak yapma imkanı varmıdır? gerekirse sizde komisyonunuzu koyarsınız. mail adresim tolun1903@hotmail.com eklerseniz sevinirim

  • Sizin yerinizde olsam 2 yere komisyon vererek bir ürün almazdım.Yeterli bir araÅŸtırma ve gayretle istediÄŸiniz sonucu kendiniz de saÄŸlayabilirsiniz.Fakat yinede,almak istediÄŸiniz ürünlerin linklerini iletiÅŸim bölümünden iletirseniz miktarlarıyla birlikte bir kontrol etmek isterim

 3. Daha önce hiç böyle birşey yapmamış biri olarak bana yardım edebilir misiniz? Çünkü bu konuda hiç deneyimim olmadığı için yanlış işler yapmak ve ilk anda zarar etmek istemiyorum. En azından ilk seferinde yardımcı olursanız çok sevinirim. Sizinde bildiğiniz gibi para kolay kazanılmıyor ve kolayca uçup gitmesini de kimse istemez.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.