En pratik ve kolay 10 zayıflama önerisi

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Düşük masraflı ve kolay yollarla hem vaktinizi değerlendirip hem de sağlıklı bir biçimde zayıflamak için en kolay 10 zayıflama önerisi.

Nasıl zayıflayacağım diye kara kara düşünüyorsanız, bir an önce uygulamaya geçebilirsiniz.

İşte sizi zayıflatacak 10 farklı zayıflama önerisi…

1- Egzersizi bir iş olarak değil, tedavi, sağlığınız için bir gereklilik olarak görün. Yaptığınız herhangi bir şey, sıkıcı bir günlük rutine dönüşmüşse ondan uzaklaşmak isteyeceksinizdir. İyisi mi egzersizi, gün içinde kendinize ayırdığınız özel bir saat olarak düşünün ve o bir saat içinde keyfinizce hareket edin.

2- Her karbonhidratı öcü ilan etmeyin. Elbette her gün bir koca paket cips yiyerek zayıflayamazsınız ama diyetinize dikkat ettiğiniz zamanlarda kendinizi dondurma gibi masum bir tatlıyla ödüllendirebilirsiniz.

3- Kendinizi motive edecek bir hedef bulun. Hiçbir şey yapmazsanız vücudunuzda incelme ya da bir sıkılaşma göremezsiniz. Egzersizi kendiniz için cazip hale getirmenin en etkili yolu bir yarışa yazılmak ve onun için hazırlanmak olabilir. Ya da arkadaşlarınızla egzersiz günü organizasyonları yaparak sizi spor yapmaya iten bir güç yaratabilirsiniz.

4- Moraliniz bozuksa ya da depresyondaysanız buzdolabından başınızı çıkarmanız pek kolay olmayabilir. Hadi, kendinizi bu durumdan kurtarabilirsiniz. Çıkın şu mutfaktan! Açık havada yürüyün. Bu, küçük bir adımmış gibi görünse de duygusal açlığınızı yemek yiyerek geçirme alışkanlığınızı engeller.

5- Kendinizi yağdan tamamen mahrum etmeyin. Çünkü bazı yağlar iyi yağlardır, unutmayın! Sağlıklı yağlardan bir miktar tüketmek, size kendinizi iyi hissettirecektir. Hem, diyetin o kadar da yavan bir seçim olmadığını anlamanızı da sağlar.

6- Dikkat, bölük görev başına! Toplayın bölüğü, hedefe birlikte koşun. Yalnızken canınız spor yapmak istemiyorsa arkadaşlarınızın motivasyon gücünden yararlanın.

7- Vücudumuz aslında korkunç şekilde suya hasretken nasıl da kahve içiyoruz, abur cubur yiyoruz! Siz siz olun, açlık hissettiğinizde hemen yiyecek bir şeyler aramadan önce bir bardak su için. O açlık sandığınız şey, aslında susuzluktan olabilir. Suyla kendinizi tok hissedersiniz.

8- Spor salonuna gitmek için çok mu meşgulsünüz? Öyleyse çocuğunuzla açık havada oyun oynamaya ne dersiniz? Çocuklarınızı parkta birlikte oyun oynayarak ödüllendirin, televizyon izlemesine müsaade ederek değil. Bu arada kendinize de fiziksel aktivite imkanı yaratmış olacaksınız. Bir taşla iki kuş!

9- Çocuklarınız için de kendiniz için de evde sağlıklı atıştırmalık bulundurmak önemli. Küçükler abur cubur diye söylenmeye başladıklarında hemen önlerine sürebileceğiniz taze meyveler ya da o meyvelerden kendinizin elde edeceği meyveli dondurma gibi atıştırmalıklar harika olabilir! Bunun için bazı meyveleri dondurulmuş halde buzlukta saklayabilirsiniz. Böylece hem çocuklarınızın hem de sizin eliniz hemen bir paket cipse uzanmaz.

10- İncelmeyi değil, sıkılaşmayı hedefleyin! Bunun için bisiklet sürmek harika bir yol. Hem çok da eğlenceli…

More from the blog

Detoks Çorbası ile Vücudunu Toksinlerden Arındır

Detoks çorbası, vücudunu arındırarak çok daha sağlıklı bir yaşama adım atmanı sağlar. Cildinin pürüzsüzlüğü için nasıl ki sürekli temizlik ve bakım yapıyorsan, detoks çorbaları...

En Leziz Detoks Çorbası Tarifleri İle Hafiflemeye Hazır Mısın?

Vücudundaki toksinlerden arınmanın çok kolay bir yolu mevcut: Detoks çorbası. Damak tadına göre, sevdiğin sebzelerden seçtiğin detoks çorbaları ile ödemden kurtulabilir ve zinde bir...

Diyet Nedir? Diyetin Faydaları Nelerdir? En Hızlı Zayıflatan Diyetler

Obezite, çağımızın en bulaşıcı hastalıklarından birisi ve tek çözümü şüphesiz ki diyet. Siz değerli okuyucularımıza diyet ile alakalı olarak en kapsamlı bilgileri sunmak istiyoruz.

Protein Diyeti Nedir? Protein Diyeti ile Hızlı ve Sağlıklı Zayıflama

Ülkemizde ki kadınların da son dönemde sıklık ile kullandıkları protein diyeti ile 3 günde 3 kilo vermek mümkün hale geliyor. Ülkemizde özellikle obezite oranları...