En İyi İzlenilesi Leonardo DiCaprio Filmleri

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bugün sizlerle birlikte kadınların bilhassa aradıkları konulardan birisi olan en iyi Leonardo DiCaprio filmleri ile alakalı olarak bilgiler sunacak ve fikir edinmenize yardımcı olacağız. Türkiye genelinde kısa bir zaman dilimi içerisinde sinema sektörü büyüdü ve insanlar için en büyük hobilerden birisi olarak kuşkusuz ki sinema sektörü ön plana çıktı diyebiliriz.

Leonardo DiCaprio, Hollywood sektörünün geçmişten günümüze en çok ön planda tuttuğu ve yer aldığı projeler ile birlikte mükemmel duruma gelen isimlerden birisi olarak da dikkatleri çekiyor. İzlenmesi gereken Leonardo DiCaprio filmleri hakkında sizler için mükemmel bir liste derlemek istedik.

Mutlaka İzlemeniz Gereken Leonardo DiCaprio Filmleri

Çok fazla seçenek var. Ünlü oyuncu, geçmişten günümüze o kadar iyi projelerin içerisinde yer aldı ki adından da birçok anlamda söz ettirdi. Şimdi lafı daha fazla uzatmadan listemize geçelim.

1# Basketbol Günlükleri (1995 Yapımı)

Sinema kariyerinin ilk filmlerinden birisi olmasına rağmen kısa sürede adından söz ettirdi. Bu film ile birlikte yeteneklerini göstererek kısa süre içerisinde parlamaya başladı.

2# Romeo & Juliet (1996 Yapımı)

William Shakespeare imzalı projenin sinema perdesine aktarılan halinde de kendisini mükemmel oyunculuğu ile gösteren DiCaprio, oyunculuk yetenekleri ile artık ben bu sektörde en iyilerden birisi olacağım dedi.

3# Titanic (1997 Yapımı)

11 dalda alınan Oscar ödülü. James Cameron imzalı mükemmel bir yapım. Leonardo DiCaprio isminin dünya genelinde efsaneleşmesini sağlayan bu proje, hala gelmiş geçmiş en iyi yapımlardan birisi olarak dikkatleri çekiyor.

4# Kumsal (2000 Yapımı)

Titanic filminin ardından yüksek ciro yapan bir film olmasa da yinede konusu itibari ile mükemmel filmlerden birisi olduğu gibi oyuncunun en iyi yapımlarından da birisi durumunda.

5# New York Çeteleri (2002 Yapımı)

Bu filmde izlenme rekorları kırdı. Cameron Diaz, Daniel Day Lewis ve Liam Neeson gibi isimler ile birlikte başrolleri paylaştığı bu filmde de kendisini ciddi anlamda ön plana çıkarmayı başardı demek yanlış olmaz.

6# Sıkıysa Yakala (2002 Yapımı)

Gerçek bir olayı sinema perdesine aktaran bu filmde Tom Hanks ile başrolleri paylaşarak usta bir dolandırıcıyı oynayan DiCaprio, filmin gişe rekorları kırması yolundaki en önemli etkenlerden birisi olarak dikkat çekti.

7# Köstebek (2006 Yapımı)

Yine efsane yapımlardan birisi. Martin Scorsese imzalı filmde Matt Damon, Mark Whalberg ve Jack Nicholson gibi usta isimler yer aldı ve döneminin en çok gişe yapan filmlerinden birisi oldu.

8# Para Avcısı (2013 Yapımı)

Yine Oscar ödüllerini silip süpüren bir DiCaprio projesi daha. Wall Street borsasından köşeyi dönmeyi başaran ünlü bir genç iş adamının hayatını anlatan bu proje kısa zaman içerisinde almadık ödül bırakmadı.

9# Diriliş (2015 Yapımı)

Titanic ile dahi bireysel olarak Oscar ödülü alamayan ünlü oyuncuya Oscar heykelciğini getiren bu proje, birçok dalda ödülleri silip süpürmeyi başardı ve ünlü oyuncunun en büyük başarısı olarak da dikkat çekti.

More from the blog

Yogadan daha fazlasına adanmış bir hayat: Çetin Çetintaş

Yaptığı birçok çalışma ile Türkiye’de yoganın büyük bir ivme kazanmasını sağlayan Çetin Çetintaş, dergi, YouTube kanalı, Podcast ve yazdığı kitaplar ile de binlerce kişiye...

Burhan Gün Geleceğin Sineması Yapım Danışmanlık Atölyesi’nde buluştu

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı ve TÜRSAK Vakfı iş birliği ile sinema öğrencilerinin kısa film projelerini desteklemek, bu projelerin senaryodan filme dönüştürülmesini mümkün kılmak...

2018 Oscar Adayları Resmen Açıklandı

Film dünyasını ciddi anlamda takip eden okuyucularımız için 2018 Oscar adayları hakkında sizlere elimizden geldiğince bilgiler sunacağız. Uzun süredir neler gelecek diye bekliyorduk. Her...

Ayla Filmi Rekora Yürüyor, Fark Yaratmasının Sebeplerini Keşfedin

Son dönemde gündemi ciddi anlamda meşgul eden seçeneklerden birisi olan Ayla filmi, adından çok ciddi anlamda söz ettiriyor. Türkiye'nin belki de en büyük başarıya...