En Havalı Yaz Düğünleri ve Düğün Mekanları

5.00 avg. rating (96% score) - 1 vote

Benimle Evlenir misin? Hayatınız boyunca beklediğiniz bu en güzel teklifi nerede duymak isterdiniz? Ya da bu teklife evet diyerek hayat yolunda birlikte yürüyeceğiniz insanla yapacağınız başlangıç için nasıl bir mekân tercih ederdiniz? Yazın en güzel günlerini yaşadığımız şu zamanlarda bu soruların cevabı yaz düğünlerinin vazgeçilmez adresi açık hava mekânları olsa gerek. Biz de böyle düşündüğümüz için sizlere 2015 yılında yaz düğünleri yapmak için en havalı fikirleri derledik.

Yeşil mi? Mavi mi?

Denizi mi daha çok seviyorsunuz, ormanı mı?  Cevap eğer orman ise kır düğünü konsepti sizin için en uygun mekân. Asırlık ağaçların gölgesinde ve envai çeşit çiçeğin şahitliğinde düzenlenmiş şık bir organizasyon her yaz düğünü için ideal ortamlar. Eğer bu anlattığımız ortam kulağınıza hoş geliyorsa ve düğününüz için kır düğünü konseptini seçecekseniz dikkat etmeniz gereken bazı ayrıntılar olacak.

Kır düğünü Mekanları

Kır Düğünü Mekanları
Kır Düğünü Mekanları

Kır düğünlerinin masalsı atmosferinde bu en özel anlarınızı unutulmaz kılmak için dikkat etmeniz gereken bazı küçük ayrıntılar var.

Bunlardan ilki kusursuz ve aksamadan gerçekleşecek bir düğün için, masaların düzeninden, menüye, orkestradan çalınacak parçaların seçimine kadar her türlü ayrıntı için şık bir organizasyon şirketi ile anlaşmak. Misafirlerinin yıllar boyu bu düğünü konuşmasını isteyen çiftler bu işi sadece mekânın yapacağı organizasyona bırakmamalı. Ne de olsa mekânların hazırlayacağı düğün organizasyonu en fazla 2 ya da 3 alternatifli olabiliyor. Oysa bu özel gün için çok daha özel konseptlerin hayali kuruluyor olabilir.  Şayet bunun bütçenizi zorlayabileceğini düşünürseniz bunun da alternatifi mevcut. Yaratıcılığına ve iş bitirme becerisine güvenilen birkaç iyi arkadaş bu özel günde gereken yardımı sizden esirgemeyeceklerdir.

Bunun dışında kıyafet konusunda bazı detaylara dikkat edilmeli. Mekanın yer döşemeleri toprak ve çimen olacağı için ayakkabı seçimi çok önemli, özellikle gelin adayları topuklu ayakkabıların yanında bir babet taşımanın hiç de fena fikir olmadığını gecenin sonunda daha iyi anlayacaklar. Gecenin ilerleyen saatlerinde ağaçlar arasına gerilmiş bir beyaz perdede flört zamanlarının ve nişanlılığın tanıkları olarak bir fotoğraf gösterisi de bir başka hoş fikir olarak organizasyona dahil edilebilir.

Deniz manzaralı düğün mekanları

Deniz Manzaralı Düpün Mekanları
Deniz Manzaralı Düpün Mekanları

Eğer tercihiniz orman değil de deniz olursa, deniz kenarında yapılan kumsal ya da tekne düğünleri iyi birer alternatif. Bunun dışında elbette bazı gözde deniz kulüpleri ve restoranlar da mevcut.
Deniz kenarı konseptli bir düğün için nereyi seçerseniz seçin düğününüzü,  bir ‘Akdeniz veya Ege havası’ tadında geçecektir. Çünkü kır düğünleri ne kadar otantik ise deniz kıyısı düğünleri de o denli romantiktir.

Şayet rüya gibi bir düğün hayalini kuruyorsanız, deniz kıyısında yapacağınız düğünlerin organizasyonuna kır düğünleri gibi özel bir çaba harcamak gerekebilir.  Mekânın özelliklerine göre gündüz veya gece düğün seçimi yapabilirsiniz. Eğer plajda (kumsalda) gece düğünü yapmayı planladıysanız konuklarınız için gece konaklama alternatifi de tedbir olarak düşünülebilir. Yine deniz kıyısında havanın durumuna göre bir şal almak da uygun olabilir.  Eğer düğün gece olacaksa, öncesinde verilecek bir akşamüzeri kokteyli güneş batmadan önce mekâna gelecek davetliler için serinletici bir seçenek olarak mutlaka not alınmalı.

Yaz Düğünleri için Davetiye Fikirleri

Yaz Düğünü Davetiyesi
Yaz Düğünü Davetiyesi

Düğünüzü kır düğünü olarak yapacaksanız davetiye olarak şık şekilde tasarlanmış geri dönüşümlü kâğıttan yapılmış davetiyeler ve nikah şekerleri içine konulacak meyve tohumları yaratıcı fikir olabilir. Aynı şekilde deniz kıyısı düğünleri için davetiye ve nikah şekeri hazırlanırken deniz esintileri göz ardı edilmemeli.

More from the blog

Nikah Memurunu Düğün Salonuna Çağırmak Trend Oldu

Son dönemde özellikle ülkemizde hayatını birleştiren insanların rakamsal artışı çok ciddi anlamda dikkat çekti. Nikat organizasyonları, zamanla daha farklı hallere büründü ve internet ortamında ki...

Evlilik Yolunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Mutlu evlilik, her zaman için karşılıklı anlayış, sevgi ve sadakatin korunması ile ortaya çıkan çok önemli bir detay.

Aldatıldığınızı Anlamanın En Kesin Yolları

Bugün ki yazı dizimizde sizlere başlıktan da anlayabileceğiniz üzere aldatıldığınızı anlamanın en kesin yolları hakkında bilgi vereceğiz.

Evlilik aşkı öldürür düşüncesi doğru mu?

Evliliğin tüm heyecanı bitirip, aşkı öldürdüğünü düşünenlerdenseniz, Gülden Üner'in yazısını mutlaka okumalısınız.