En etkili zayıflama çayları

Zayıflama Çayları
Zayıflama Çayları
4.00 avg. rating (84% score) - 2 votes

Şimdiye kadar duyduğunuz tüm zayıflama çayları arasında en etkili 5 tanesinisizin için bir araya getirdik. İşte en etkili zayıflama çayları ve faydaları…

Bu 5 çayın her biri, açlık hormonlarını kontrol altına almaktan kalori yakımını hızlandırmana kadar kendine has birçok  mucizevi faydaya sahip. Aynı zamanda kalp sağlığın ve diyabet riski açısından da oldukça yardımcılar. Tek yapman gereken her gün 3-4 fincan ile sınırlandırarak bu çaylardan tüketmen.

Açlığı dizginlemek için: Rooibos Çayı

Rooibos Çayı

Roobios çayı, Güney Afrika’daki kızıl çalı bitkisinin yapraklarından elde edilir. Aspalathin adı verilen özel ve güçlü bir flavonoid içeren bu çay, açlık ve yağ depolanmasına neden olan stres hormonlarının seviyelerini düşürür ve daha az yağ depolamanı sağlar.

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz:  Ebru Şallı’nın göbek eritme diyeti

Kilo vermek için: Oolong Çayı

Oolong Çayı

Çince’de siyah ejderha adı verilen, yeşil çay benzeri bir çay olan oolong çayı kilo vermene yardım ederek metabolizmanı hızlandıran bir özelliğe sahip. Aynı zamanda yağ metabolizmana da yardımcı oluor. Chinese Journal of Intergrative Medicine’da yayımlanan bir araştırmaya göre 6 hafta boyunca oolong çayı tüketen insanların 3 kilo kaybettiği gözlemlenmiş. Aynı zamanda bu çayı gergin olduğun zamanlarda rahatlamak için de tüketebilirsin.

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz:  14 Günlük Sıfır Göbek Diyeti

Yağ hücrelerini parçalamak için: Yeşil Çay

Yeşil Çay

Yeni yapılan 12 haftalık bir çalışmanın sonuçlarına göre günde 4-5 fincan yeşil çay tüketme alışkanlığına sahip bireyler, antrenmanlar sonucunda yeşil çay tüketmeyen bireylere kıyasla yaklaşık 1 kilo kadar daha fazla kaybetmiş. Kateşin içerdiği için, antrenmanlarından önce mutlaka yeşil çay tüketmeli ve yağ yakımını hızlandırmalısın. Bu sayede karaciğerinin yağı enerjiye çevirebilme kapasitesini de yükselteceksin.

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz: Yağ yakıcı çay nasıl yapılır?

İştah kapatmak için: Nane Çayı

Nane Çayı

Journal of Neurological and Orthopedic Medicine’da yayımlanan bir çalışmanın sonuçlarına göre 2 saatte bir nane çayı tüketen insanlar ayda 2.5 kilo kadar zayıflayabiliyor. Aynı zamanda kokusu iştahını kapatmana yardımcı oluyor.

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz: Yağ yakıcı kahve nasıl yapılır?

Yağların düşmanı: Beyaz Çay

Beyaz Çay

Yağ hücrelerinin oluşumunu engelleyen doğal yardımcı olan beyaz çay, aynı zamanda diğer çaylar arasında en zengin antioksidan kaynağı. Nutrition and Metabolism’de yayımlanan bir çalışmaya göre beyaz çay, yağ yakım sürecini hızlandırıyor. Eğer bir diyet çayı arayışındaysan, beyaz çay kesinlikle aradığın yardımcı!

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz:  Hızlı yağ yakan ve kilo verdiren çay tarifleri

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.