Emzikte büyük tehlike!

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Anne-babalar dikkat!

ABD’de Wisconsin Üniversitesi’nde emzikkullanımının neden olduğu zararlar üzerine yapılan araştırmada ilginç sonuçlar ortaya çıktı.

Dünya Sağlık Örgütü (WHO) ve Amerikan Pediatri Akademisi’nin emzirmeyi teşvik etmek, kulak enfeksiyonu ve diş gelişimine olumsuz etkisi nedeniyle zararlı bulduğuemzik kullanımına bir yenisi daha eklendi. Vatan gazetesinin haberine göre, psikologlar tarafından yapılan çalışmada ilk kez emzik ve neden olduğu psikolojik etkileri araştırıldı.

Bebeklerin konuşmaya başlamadan önce çevresindeki insanların yüz hareketlerini taklit ederek iletişime başladığını belirten psikologlar, emzik kullanımının taklit yeteneğini engellediğini açıkladı. Sadece erkek bebeklerde görülen bu etki erkeklerin ileriki yaşlarda duygusal gelişimlerini de bozuyor.

Kişinin kendisini karşısındaki insanın yerine koyarak düşünmesi anlamına gelen empati yeteneği emzik kullanan erkeklerde azalıyor.

Basic and Applied Social Psychology dergisinde yayımlanan çalışma için Doktor Paula Nintenthal “Çalışmanın ilginç olan tarafı bu etkinin sadece erkeklerde görülmesi. Kız çocuklarında bu etkinin görülmemesinin nedeni kızların erkeklerden daha erken olgunlaşması olabilir.” açıklamasında bulundu.

Kaynak:habertürk.com
Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.