Elma sirkesi ile saç ve cilt bakımı

5.00 avg. rating (96% score) - 1 vote

elma-sirkesi-ile-cilt-bakımı

Elma sirkesi ile cilt ve saç bakımı, akne ve sivilce tedavisi yapabileceğinizi hatta zayıflayıp, cildinizdeki lekelerden kurtulabileceğinizi biliyor muydunuz?

Elma sirkesi, kilo vermeyi hızlandırmanın yanında cilt lekelerinden, sivilcelerden, saçlardaki kepeklerden ve çeşitli cilt sorunlarınıza da çare oluyor. Ayrıca kolesterolünüzü düşürmek için de elma sirkesi kullanabilirsiniz.

Elma, en sağlıklı meyvelerden biridir. Hatta elma hakkında atalarımızın da dediği gibi; günde bir elma, doktoru evden uzak tutar! Yüzde 85’i su olan Elma, yüksek miktarda A ve C vitamini içerirken az miktarda da B vitamini bulunur. Ayrıca  niasin, potasyum, magnezyum ve Kalsiyum gibi zengin mineraller ile, DNA hasarını azaltan değerli antioksidanlar içermekte buda hastalıklara karşı daha dirençli olmamızı sağlar.

Elmanın tüm bu faydalarını tamamıyla içeren elma sirkesi ise güçlü bir detoks etkisi göstermesinin yanında çeşitli cilt ve saç sorunlarını çözmenizde, zayıflamanız da ve sağlık sorunlarınızı iyileştirmeniz de yardımcı olur.

Elma sirkesi kürü yapılışı ve hangi sorunlar için nasıl uygulanacağının tarifi için haberimizde ilerlemeye devam edin…

More from the blog

Türkiye ve Güney Kore arasında güzellik işbirliği

Kore Ticaret-Yatırım Teşvik Ajansı (KOTRA) Genel Direktörü Hyeon Cheol Kim, Güney Kore ve Türkiye arasında kozmetik alanındaki işbirliğini artırarak iki ülke arasındaki bağları daha da kuvvetlendirmeyi hedeflediklerini belirtti.

Cilt Lekelerinden Nasıl Kurtulunabilir?

Cilt lekelerinin baş gösterdiği yerler genellikle el, boyun ve yüz çevreleridir. Bu lekeler çeşitli durumlara göre oluşabilir ve vücutta kalma süreleri bu durumlara göre değişiklik gösterebilir. Lekelerin...

Gözlerinizin İçinin Işıltısını Dışına Yansıtın

Emin ve profesyonel ellerde yaptıracağınız göz altı ışık dolgusu için işinde uzman kişilerden yardım almanız çok önemli.

Kantaron yağının cilde faydaları nelerdir?

Cilt sorunlarında uzmanların da en çok önerdikleri seçeneklerden birisi olan kantaron yağının cilde faydaları konusunda bilgiler sunmak istiyoruz.