Egzersiz ve diyet yapmadan nasıl kilo verilir?

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Kilo vermek çok fazla sıkı çalışma ve disiplin gerektirir. Koşu bandında kaç kalori yaktığınızı düşünmeden, kilolarınızın erimesini sağlayacak çok basit başka yollar da vardır.

Yemekten hemen önce 1 bardak su için
Kendinizi bir anda doymuş hissedeceksiniz böylelikle fazla yemekten de kurtulacaksınız.

Her yemekte küçük değişiklikler yapın
Salatanıza veya yemeğinizi krema ile tatlandıracağınıza sirke kullanmayı deneyin. Böylelikle 80 kalori daha az alacaksınız. Kuru meyve yerine taze meyve kullanın.

Tatlı olarak biraz siyah çikolata yiyin
Kek veya kurabiye yiyeceğinize, tatlı krizinizi bir parça siyah çikolata ile geçirin. İlk başlarda sizi tatmin etmese de kendinizi aşırı şeker kullanımından korumuş olacaksınız. Düşük kalori aldığınız ve sağlıklı beslendiğiniz için mutlu olacaksınız.

Porsiyonlarınızı abartmayın, küçük tutun
Kilo vermek istiyorsanız porsiyonlarınız normal ve abartısız olsun. Beyninizi yanıltmak ve bunun yeterli olduğuna inandırmak için küçük tabaklar kullanın ki yemeğiniz içinde zengin görünsün. Yiyemediğiniz kısmı hemen buzdolabında saklayın böylelikle aradan zaman geçtikten sonra tekrar gidip bitirmeye çalışmazsınız.

Daha fazla hareket edin
Buna yeterli ve gerekli zamana ihtiyacınız olmasa da gün içerisinde biraz daha fazla hareket ederek rutinden daha fazla kalori yakabilirsiniz. Bilgisayar başında oturmayı bırakın ve yerinizden kalkıp biraz dolaşın. Ofisiniz etrafında biraz yürüyün, asansör yerine merdiven kullanın, arabanızı ofisinizin biraz uzağına park edin ki biraz daha fazla yürüyerek kalori yakın.

Diyet yapmadan kilo vermek için 12 yöntem

Fazla kilolardan kurtulmak için ‘diyet’ yapmaya gerek yok! Sadece ‘yeterli’ ve ‘dengeli’ beslenmek gerekiyor!

15 Dakikalık Kalça ve Bacak Egzersizleri

Kalçanı her zaman kıvırıyor, dışarı çıkartıyor, kapatıyor ya da boy aynasında boş boş seyrediyorsun. Onu çalıştırmak için 15 dakikanı ayırman yeterli.

Zayıflamak için Yemeniz Gerekenler

Beslenme Uzmanı Taylan Kümeli, yaz öncesi incelmek ve zayıflamak için mutlaka tüketilmesi gereken yiyecekleri sıralıyor.

Hızlı Yağ Yakmak için 10 Yöntem

Kilo vermek istiyorsanız metabolizmanızı hızlandırmalısınız. İşte sizler için hazırladığımız hızlı yağ yakmak için 10 yol…

Göbek eriten diyet

Dr. Ender Saraç, göbeğimizdeki yağlardan kurtulmak için yaşam ve beslenme tarzımızda yapmamız gerekenleri anlatıyor.

Sımsıkı kalçalar için kalça sıkılaştırma hareketleri

Doğru egzersiz hareketleriyle kalçalarınızı sıkılaştırıp aynaları tekrar sevmeye başlayabilirsiniz. İşte kalça sıkılaştırma hareketleri…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.