Eğlence Sektörü Türkiye’de ilk kez buluşuyor

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Eğlence sektörünü bir araya getiren Türkiye’deki ilk fuar konumundaki Atrax 2012, dünyanın dört bir yanından ve Türkiye’den 250’yi aşkın markayı buluşturacak. Avrupa’dan Ortadoğu’ya Afrika’dan Asya’ya geniş coğrafyadan katılımcının yer alacağı Atrax 2012, Türk yatırımcısını küresel arenada yeni iş fırsatlarıyla buluşturacak.

Tureks Uluslararası Fuarcılık tarafından gerçekleştirilen “ATRAX 2012 Eğlence Parkları, Tesisleri Eğlence ve Aktivite Endüstrisi Fuarı’ 6 – 9 Aralık 2012 tarihlerinde Yeşilköy İstanbul Fuar Merkezi’nde kapılarını açacak. Güçlü ve dinamik pazar yapısıyla dikkat çeken eğlence sektörünün vitrini konumunda yer alacak Atrax 2012, Türkiye’nin yanı sıra Amerika Birleşik Devletleri, Hollanda, İtalya, Kanada, Filipinler, İspanya, Mısır, Hindistan, Taiwan, Çin ve Kore gibi farklı ülkelerden katılımcıları buluşturacak.

Tureks Uluslararası Fuarcılık Genel Müdürü Nergis Asrak, eğlence dünyasının kalbinin atacağı Atrax 2012’nin ana temasını “Tema Parklar”ın oluşturacağını belirtti. Eğlence konseptlerinin günümüzde hayatın her alanına yayıldığını aktaran Asrak, “Otel, konut, alışveriş merkezleri, kongre merkezlerinin yanı sıra İstanbul’da hayata geçen ve Türkiye’ye yayılan tema parklar hakkında detaylı bilgi sunulacak fuar, eğlenceyi kazançlı hale getirecek.” dedi.

Arap ülkelerinin gözbebeği

İstanbul’un farklı coğrafi konumu nedeniyle de gözde fuarlar arasında yer alması beklenen Atrax 2012, Orta Doğu, Rusya, Birleşik Arap Emirlikleri ve Türki Cumhuriyetleri’nde de sektörün en önemli organizasyonu olarak adlandırılıyor. Arap ülkelerinin yoğun katılım göstermesi beklenen fuarda İran, Irak, Lübnan, Bahreyn, Katar ve Dubai gibi ülkelerden de önemli alıcılar ağırlanacak. Bu ülke alıcılarının beklentilerine yönelik özel ürünlerin de ağırlıklı olarak sergileneceği Atrax 2012, ikili ilişkilerin geliştirildiği, yurtdışından gelen profesyonellerle Türk yatırımcısının buluştuğu bir zemin oluşturuyor.

Küresel arenada tanıtım atağı sürüyor

Yenilikçi konseptiyle bir ilk konumunda yer alan Atrax 2012 için dünyanın dört bir yanında tanıtım çalışmaları sürüyor. Dubai’de 17 – 19 Nisan 2012 tarihinde organize edilen Deal Fuarı’nda ziyaretçi ve katılımcılara Atrax 2012 Fuarı’nın tanıtımı yapıldı.  Fuarda Atrax Fuarı büyük ilgi toplarken, ilk katılım talepleri alındı. Atrax 2012, 5 – 8 Haziran tarihlerinde Hong Kong Asian Attraction Show Fuarı’nda da tanıtılacak.

More from the blog

Bayramda alternatif tatlı: Soğuk baklava

Soğuk baklava, bayramda büyük rağbet görüyor. Pandemi öncesine göre satışlar yüzde 60 oranında arttı.

Yılbaşı Gecesi için Yılbaşı Ağacı Alternatifleri

Yılbaşı gecesinin yaklaştığı şu günlerde en çok araştırılan konulardan birisi olan yılbaşı ağacı alternatifleri ile alakalı olarak sizlere önerilerde bulunacak ve detaylara eğileceğiz. Yeni...

Evinizi Yılbaşına Hazırlamaya Ne Dersiniz?

Yılbaşı konseptini en güçlü şekilde hissettirmek için kokuları tercih edebilir, evinizi birbirinen güzel kokulu mumlarla donatabilirsiniz.

Türkiye’nin En Popüler Youtuber’ları

Bugün farklı bir konuya değinmek istedik ve fikir sahibi olun, daha iyi seçenekleri değerlendirin diye Türkiye'nin en popüler Youtuber'ları ile alakalı olarak seçenekleri sizlere sunabilmek...