Ebru Şallı ile 2 haftada 2 beden incelin

5.00 avg. rating (96% score) - 1 vote

Ebru Şallı Akşam Life’dan Olcay Ünal Sert’in sorularını yanıtladı.

15 Günde inanılmaz değişim

‘Skinny Jeans Egzersizleri’ benim bugüne kadar çıkardığım 7’inci DVD’im oluyor. Düşük belli, dar pantolonların içine girebilmek için, iki haftada kür şeklinde uygulanan bir yöntemi anlatıyorum. Kısacası buna 2  haftada 2 beden incelme diyebiliriz. İçinde beslenme önerileri var. Bölgesel çalışmaları her zaman destekliyorum. Pilates düzenli yapıldığında bacakları inceltiyor, kalçayı şekillendiriyor, belinize de olumlu yönde etkisi oluyor. Egzersizler 30 dakika da olsa burada oldukça tempolu. Pilatese yeni başlayanlara ilk DVD’mi izlemelerini tavsiye ederim. Daha sonra yürüyüş yapıp, vücudun o hamlığını üzerlerinden atmaları gerekiyor. Sonrasında bu son seriyi izleyebilirler. 15 günde muazzam bir değişime uğrayacaklar. Buna garanti veriyorum.

Pilates hayatımı değiştirdi

Genetik yapı olarak küçüklüğümden beri sağlıklı beslenmeye önem verdim. Sürekli spor yaptım ama 10 yıldır hayatımda pilates var. Bu spor hayatımın yönünü değiştirdi diyebilirim. Hem duygu olarak hem de beden olarak… Her anlamda kendimi çok iyi hissediyorum. Gördüğünüz gibi doğum yapmak bile farketmiyor.

‘Kastan değil yağdan verdirtiyorum’

Yağ yakıcı hapları, özellikle kas oranını arttırmak için kullanılan bir takım kimyasalları önermiyorum. Özellikle zayıflama haplarını kesinlikle kullanmasınlar. Hiç bu tarz tanıtımlara girmedim.  Ben sağlıklı beslenmenin ve sporun yapılarak kişinin istediği kiloya inebileceğini ve hem de ruhen rahatlayacağını düşünüyorum. Pilates aynı zamanda kas da yapıyor. Bir de kilo verirken yağdan mı veriyorsunuz yoksa kastan mı veriyorsunuz? Buna dikkat etmelisiniz. Mesela ben yağdan verdirtiyorum. Kasları kaybetmememiz gerekiyor, tam tersine doğru beslenerek ve sporla kasları korumalıyız.

Aç karnına spor yapılmaz

Aç kalmayı asla önermiyorum. Aç kalmak kas yakıyor. Kas yaktığında da yüzümüz çöküyor, sağlıksız bir görüntüye sahip oluyoruz. Kahvaltı benim için önemlidir. 5-6 altı yumurta beyazı, maydonoz ve dere otunu karııştırıyorum. Çok az zeytin omlet yapıyorum. Yanında beyaz peynir, domates, salatalık, maydonoz, taze biber, yeşil çay eşliğinde bence muazzam bir kahvaltı oluyor. Bunları yediğiniz zaman zaten acıkmıyorsunuz. Ama 2-3 saat sonra acıkırsanız cevizle, bir iki badem yemeniz gerekiyor. Ara öğünler metabolizmayı hızlandırır. Hem aç karnına spor olmaz.

‘Türkiye’nin ilk pilates kitabını çıkarıyorum’

Birkaç hafta sonra kitabım çıkıyor: ‘Ebru Şallı ile Pilates’ Türkiye’nin herhalde ilk pilates kitabı olacak. Orada da pilatesle ilgili detayları anlattım. Egzersizleri fotoğraflarla birlikte göstererek basit bir dille tüm bildiklerimi paylaştım. Prova baskısını gördüm, çok güzel oldu, kısmetse mayıs ayı içerisinde raflarda yerini alacak. Çocuk yemekleriyle de ilgili bir kitap hazırlayacağım. Çocuklar çok değerliler, o yüzden onların öğünleri, yemekleri daha farklı olmalıdır diye düşünüyorum. O yüzden birinci kitabımı Beren’le yapmıştım. Şimdi bir tane de Pars’la yapacağım.

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.