Ebru Şallı bacak inceltme egzersizleriyle daha estetik bacaklar

4.00 avg. rating (82% score) - 5 votes

Kadınları çekici kılan saçlarından sonra vücutlarıdır. İyi bir saç tarzı, iyi bir vücut tarzıyla beraber olduktan sonra beğenilmeyecek bir kadın yoktur. Bu nedenle kadınlar, saç ve vücutlarına önem göstermeliler.

Bacaklar vücutların önemli bir göstergesidir. İnce bacağa ve düzgün kalçalara sahip olmak kadın için önemlidir. Ebru Şallı bacak inceltme egzersizleri, daha iyi bir görünüme sahip olmak isteyen kadınlara, estetik bir bacak kazanmanın tüm sırlarını veriyor. Unutmayın, estetik bir bacağa sahip olmak, özgüven kazanmanız anlamına gelir.

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz:  Ebru Şallı’nın göbek eritme diyeti

1. Hareket

birinci_maddeBacaklarınızı ve kalçalarınızı güçlendirecek bir hareketle başlamalısınız. Kalori harcamanıza yardımcı olacak bir hareketten bahsedeceğiz. Öncelikle ayakta dik bir şekilde durun. Ayaklarınızı omuz hizasından biraz daha fazla olacak şekilde açın. Kalçanızı geriye doğru çıkarın. Ellerinizi bellerinize koyun ve eğilip kalkmaya başlayın. Bu hareketi yaparken enfesinizi de kontrol altında tutun. Harekete başlarken nefesinizi alın, bitirirken ise verin.

 

2. Hareket

ikinci_maddeİkinci hareketimizdeki amaç, bacakların ön kısımlarının güçlenmesini sağlamaktır. Bunun için yapacağımız şey, ayakta dik durmak ve bir ayağımızı öne doğru çıkarmak. Daha sonra, öndeki ayağımızı biraz bükerek, arkada kalan ayağımızı kalça hizasına kadar kaldırmaya çalışın.

 

 

3.Hareket

ucuncu_maddeÜçüncü hareketimizde bacaklarımızın ön tarafını güçlendirmek için yapılacak. Bunun için ayakta dik bir şekilde duruyoruz. Bacaklarımızdan birisini ön tarafa doğru tekme atar şekilde hareket ettiriyoruz. İki ayağımız içinde bu tekniği uyguluyoruz.

 

 

4. Hareket

drdncu_maddeBacaklarımızın arka tarafının güçlenmesini sağlayacak bir hareketten bahsedeceğiz. Öncelikle vücudunuzu hafif şekilde öne eğin. Bacağınızın birisini arkaya doğru kalça hizasına kaldırmaya çalışın. Bu şekilde iki ayağınızı da çalıştırın.

 

 

5. Hareket

besinci_maddeŞimdiki hareketimiz ise bacakların iç kısımlarını güçlendirmeye yarayacak. Bunun için yanlamasına yere uzanın. Üst tarafta kalan bacağınızı bükün. Atta kalan bacağınızı da yukarı aşağıya kaldırma hareketleriyle çalıştırın. Bu hareket, bacağınızın iç kısımlarının güçlenmesine ve sertleşmesine yardımcı olacak.

6. Hareket

altıncı maddeBu hareketlerimiz oldukça kolay ve sizi yormayacak hareketlerdi. Ancak şimdiki hareketimiz daha çok yorucu ve zorlayıcı olacak. Ne kadar çok zorlanılırsa, o kadar kalori harcanması söz konusudur. Bu bakımdan hareketimiz, fazla kaloriyi biranda yakmak isteyenler için idealdir. Öncelikle yüzükoyun bir şekilde yatın. Kollarınızı dirsek kısmından bükün ve dirseklerinizin üzerinde yüzükoyun bir şekilde durun. Karnınızı da yerden kaldırarak ayaklarınızın ve kollarınızın üzerinde durun. Vücudunuzu düz tutun. Bu şekilde bacaklarınızı yerden yukarıya doğru kaldırmaya çalışın. Plank pozisyonu dediğimiz bu duruşu her sabah tekrarlayabilirseniz bacaklarınızın daha estetik bir görünüme kavuşmasını sağlayabilirsiniz.

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz:  14 Günlük Sıfır Göbek Diyeti

Ebru Şallı bacak inceltme egzersizleri çalışmalarının en önemlileri yukarıda yazdıklarımızdan oluşuyor. Düzenli bir şekilde bacak inceltme hareketleri 20 dakika yapılırsa, bacalarda incelme, sıkılaşma ve güçlenme meydana gelecektir. Estetik bir görünüme sahip olmak isteyen her kadın için ideal bacak inceltme egzersizleri hayallerine kavuşabilmeleri açısından yetecektir.

Ebru Şallı ile göbek eritme ve bacak inceltme pilates egzersizleri videosu

 

Ebru Şallı’dan bacak inceltme egzersizleri

More from the blog

Göbek Eritme Egzersizleri ve Beslenme Yöntemleri

Yaz aylarının yaklaşması ile birlikte göbek eritme egzersizleri ve beslenme yöntemleri konusunda ciddi araştırmalar yapan bayan okuyucularımızı aydınlatmak istiyoruz.

Güç ve Esneklik için Plates Hareketleri

Bugün ki makalemizde siz değerli okuyucularımız ile birlikte güç ve esneklik için plates hareketleri ile alakalı olarak bilgileri sizlere sunacağız. Her geçen gün büyüyen...

Lohusa Dönemi için Faydalı Egzersiz Hareketleri

Bugün ki makalemizde kadınlar için çok faydalı olacağına inandığımız lohusa dönemi için faydalı egzersiz hareketleri üzerinde duracağız. Türkiye genelinde hamilelik sonrası süreç, kadınlar için...

Bel ve Sırt Ağrılarından Kurtulmanızı Sağlayacak Yoga Hareketleri

Son dönemlerde kadınların özellikle en çok sıkıntı yaşadıkları konulardan birisi olan bel ve sırt ağrıları, kısa bir zaman dilimi içerisinde internet ortamında da en...