E-Ticarette 360 Derece Ürün Fotoğrafı Devri Başlıyor

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

İnternet üzerinden yapılan alışverişlere yeni bir boyut kazandıran 360° Ürün fotoğrafları, tüketicinin interaktif katılımı ile tüketiciye güven ve ürün hakkında doğru izlenim verirken, markalar için de gerçek bir vitrin etkisi yaratıyor.

Son yıllarda iyiden iyiye hayatımıza giren internet üzerinden alışveriş kolaylığı, gerek tüketici alışkanlıkları gerekse firmaların ciro kaynakları üzerinde çok büyük farklar yarattı. Sanal mağazalardan gerçekleştirilen alışverişler ucuzluk, tüketici haklarının korunması ve özellikle zamandan yapılan tasarrufla her geçen gün daha da rağbet görmeye başladı.

Sanal alışverişe artan talepler, sektöre yönelik yaratıcı çözümleri de beraberinde getirdi.

İnternet sitesinde ürün görseli kullanan firmalar ve özel alışveriş sitelerinde ürünlerini sergileyen markalar için yepyeni bir teknik olarak dikkat çeken 360° ürün fotoğrafçılığı, ülkemizde de adını yeni duyurmaya başladı.

Türkiye’de çok yönlü ürün fotoğrafçılığının en önemli isimlerinden biri olan ve dünyada bu alanda ilk on marka arasına giren Fotometrik360, Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek, ürünü hem ön, yan, arka açılardan görüntülerken hem de üst ve alt açıdan da görüntüleme olanağı sunuyor. Görseli Mouse yardımıyla döndürebilen tüketici, satın almak istediği ürünü her yönden inceleyebiliyor.

Her bir ürünün tam küresel görüntüsü için 180 kare fotoğraf çekimi yapılarak gerçekleştirilen 360° görsel çalışmalarında fotoğraflar, 5 noktadan lazer kontrollü bilgisayar aracılığı ile merkezleniyor. Daha önce silindirik (ön, yan, arka) olarak görüntülenebilen ürünler, bu interaktif çalışma ile yarım küresel (üst, ön, yan, arka) ve tam küresel (alt ve üst, ön, yan, arka) olarak artık her yönüyle görüntülenebiliyor.

Filiz Fotoğrafçılık Hakkında: 1953 yılından bu yana tanıtım fotoğrafçılığı konusunda hizmet veren firma, 2008 yılında 360 derece ürün fotoğrafları ile ilgili çalışmalarına başladı, 3,5 yıldır üzerinde çalıştığı ve geliştirdiği fotometrik360 markası ile özellikle e-ticaret siteleri ve web siteleri için çok önemli bir ihtiyaca cevap verdi. Dünyanın bu alandaki ilk on şirketinden biri ve Türkiye’de tam küresel ürün fotoğrafları alanında tek marka Filiz Fotoğrafçılık, güvenli alışverişi, hem tüketici hem de satıcı için mümkün kılmayı hedefliyor

fotometrik360.com hakkında

Web siteleri, e-ticaret siteleri, e-kataloglar, fuarlar, bayi toplantıları, müşteri görüşmelerinin yanı sıra PDF dokümanlar ile teklif, tanıtım fiyat listesi, sunum, kullanma kılavuzu vb. pazarlama faaliyetleri ve sunumlara fark katacak görsel bir tanıtım aracıdır. İletişim ve ticaretin bilgisayar ve bununla birlikte internet ortamına taşındığı günümüzde, bilgisayar ve internet kullanıcısına daha zengin içerik sunmak, tüketicinin, ürüne olan güvenini arttırmak ve firmaların ürünlerine değer katarak pazarda etkin yer edinmelerini, pazar paylarını arttırmalarını sağlamak için geliştirilmiş ve pazara sunulmuştur

More from the blog

Enterprise Rent A Car İzmir Araba Kiralama Hizmeti ile Kendinizi Yolculuğun Akışına Bırakın

Bazen bir yolculuğa çıkmak, yolun sizi götürdüğü yere gitmek istersiniz. Bazen de bir tatile çıkmak... Ve bu kez yolunuz İzmir’e düştü. Yolculuğu verimli geçirebilmek, zamanı iyi değerlendirmek...

İdefix indirimleri sayesinde kitap okumak daha hesaplı

Türkiye’de kitap alışverişlerinde en çok tercih edilen platformların başında gelen İdefix indirim ve kampanyalar ile kitap alışverişlerini çok daha ucuza getiriyor.

İşyerlerini Bulmanın Kolay Bir Yolu Var

İş yerlerini Bizpoint'ten bulabilirsiniz. Üstelik bulunduğunuz yere uzaklığını da site üzerinden yaptığınız aramada görebilirsiniz.

Saklama Rehberi

Besinlerin kullanım ömrünü nasıl uzatabileceğinizi biliyor musunuz? Peki ya onları ne kadar uzun bir süre boyunca saklayabileceğinizi? Eğer siz de benim gibiyseniz, birkaç temel...