E-ticaretin Renkli Değerleri

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Tüm Dünya’da olduğu gibi Türkiye’de de, elektronik ticaret anlayışı hayatın vazgeçilmez bir parçası haline geldi. Çok sayıda girişimcinin çok hızla oluşturduğu alışveriş siteleri de beraberinde bir çok sorunu ve memnuniyetsizliği getirdi. Bu gelişmelere çözüm arayışıyla sektöre yatırım yapan firmalardan kentinrengi.com; ” bir e-ticaret değerler bildirisi” oluşturdu.

 

Tüketici yanlı bir kuramla yola çıkan kentinrengi.com; geleceğe yönelik güvenli ve özenli alışverişi önemseyen tüm sektör profesyonellerini de bu bildiriyi geliştirmeye davet ediyor. Değerler bildirisinde yer alan yaklaşımlar, tüketici hakları kadar hizmet sunan firmaların işletmecilik bilincini de katkı sağlayacak görünüyor.

 

KentinRengi E-Ticaret Değerler Bildirisinden

 

“E-ticarette; en ucuz değil, “farklı, ayrıcalıklı /rutinden çıkaracak” öneriler geliştirenler emin adımlarla ilerleyeceklerdir. Ucuz ama memnuniyetsiz alışveriş yapan tüketici artık “seçicilik” safhasındadır. En iyi alışveriş diplerdeki fiyatla değil, “özel ürün ve uygun satın alma avantajı” ile oluşur.

  • Bu yüzyılın insanın, “özel seçimlerin tadını çıkarma ve birbirini besleyen, geri dönüşümlü deneyimler yaşama isteğine” kulak verilmelidir. Her alanda kabul gören geri dönüşüm yaklaşımının “RE-LIFE” adıyla e-ticaret alanında da dikkate alınmasında büyük fayda var. Re-life Stratejisi; internetin hızıyla “anlık avantajlar” sunmayı, davranış testlerinden faydalanarak “kişiliğinize göre alışveriş” yapmayı, kentinizde ki “ayrıcalıklı ve enteresan seçimleri” hesaplı fiyatlara alabilmenizi ifade ediyor.
  • E-ticaret yapan ve benzer satış seyri sunan alışveriş sitelerinden sıkılan tüketicilere “özelleştirilmiş seçimler” sunulmalıdır. Bir Günlük Lüks Ofisler, Üstün Zekalı Çocuklar Eğitimi…
  • E-ticareti önemseyenler; müşterinin duygusal ihtiyaç ve isteklerine de duyarlı olmalı, sosyal sorumluluk projelerine katkı sağlamalı, insanı değerleri de maksimumda tutma çabasını hep geliştirirmelidirler. Mutluluk Parasına Down Cafe’ Yemek, Bloggerlarla ortak Anneler Günü Kitabı gibi projeler çoğalarak sürmelidir.

 

Aslolanın çok rağbet değil “saygın ve vefalı rağbet” görmek olduğuna inanan Kentin Rengi Ekibi 20 yıldır internet teknolojileri ile otomasyon konularında Türkiye’de ve Dünya’nın pek çok ülkesinde büyük projeler yürütmüş mühendislerden ve vip hizmetlerde ustalaşmış iletişim danışmanlarından oluşuyor. E-ticaretin risklerinden endişelenen internet kullanıcıları için teknik yeterliliği ve güvenliği son teknolojilerle donatılmış bir alışveriş ortamı oluşturulmuş. Kentlerin sunduğu güzellikleri “avantajlı satın almalara” dönüştürüp, hayatını renklendirmek isteyenlere “özelleştirilmiş seçimler” sunmayı hedefliyorlar

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.