E-ticaret Sitenizi Analiz Edin

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

E-ticaret analiz
Web de yer alıyorsanız sanırım en büyük problemlerinizden birisi trafik alamamaktır. Trafiği almış iseniz bundan sonra isteyeceğiniz şey hedef kitlenize tam olarak ulaşabilmektir. Web 2.0’ın gelişiminden sonra daha çok internet kullanıcısının profil bilgilerinin kaydedilebilmesiyle ve web optimize araçlarının gelişmesiyle iyi bir analiz fırsatı doğdu.

Web sitenizi Google Analytics ile analiz etmeyi hiç düşündünüz mü? Google’ın ücretsiz bir hizmeti olan bu hizmeti mutlaka kullanın web sitenizi her ayrıntısına kadar analiz edin.Bilgilerinizi bir veritabanına kaydedip yeni internet pazarlama stratejinizi hazırlayın.
Bazen hiç aklınıza gelmeyen kenarda köşede kalmış bazı şeyler bile size milyonlarca trafik sağlayabiliyor. Sitenize en çok hangi bölgeden insanlar gelmiş, hangi ara kategoriyi görüntülemiş, kaç defa geri dönüp aynı sayfaya bakmış, hangi yaş aralığı sitenizi daha çok tercih ediyor bu gibi analiz başlıklarında verilerinizi kaydedin. Örneğin sizin ziyaretçileriniz genel olarak İç Anadolu’dan 25-34 yaşlar arası kesimden oluşuyor. O zaman stratejiniz onlara çok özel bir kampanya hazırlayıp blogunuzdan duyurmak olabilir .Onların seveceği onların yöresel kültürüne uygun olan bir kampanya o bölgeye hitap etmenizi gösterir. Neden blog çünkü sosyal medyada en hızlı bütünleşebileceğiniz araç blogunuzdur. Onlarla samimi iletişim kurmanız belki bir patlamaya bile neden olabilir.
Web sitenizi iyi analiz edip sağlıklı sonuçlar almanız webde patlama yapabilmeniz dileğiyle.

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.