E-mağazadan Kazancı 3 Milyon Lira Olacak

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Gençlerin teknoloji ve sanal ortama olan ilgisi e-ticareti büyütüyor. İnterneti mercek altına alan firmalar, bu mecradan yararlanma metotlarını araştırıyor.

Aydınlı Grup’un lisansörlüğünü yaptığı U.S. Polo Assn da, dünyadaki ilk e-ticaret mağazasını Türkiye’de açmaya hazırlanıyor. U.S. Polo Assn’ın ilk e-store’u 1 Mayıs’ta hizmete girecek. Erkek, kadın ve çocuk ürünlerinin direkt satın alınabilmesine imkân veren web uygulamadan 2011 için 3 milyon lira gelir elde edilmesi hedefleniyor.

E-store’a önem ve öncelik verdiklerini kaydeden Aydınlı Grup Genel Müdürü Levent Özkan, güçlü perakendecilerin internet te de yer almaları gerektiğinin altını çizerek, bu yıl U.S. Polo’nun e-ticaret anlamında dünyadaki ilk mağazasını açacaklarını bildirdi. Özkan uygulamadan ilk olarak Türkiye’yi ardından US Polo markası ile faaliyet yürüttükleri diğer 40 ülkeyi faydalandıracaklarını söyledi. Markalarına talebi artırmayı esas aldıklarını ifade eden Özkan, ürünlerini e-store’dan tüketici ile buluşturacaklarına dikkat çekti. Sanal ortamdan tüketicinin ürün tasarımına imkân tanıdıklarına işaret eden Özkan, uygulamaya t-shirt ile başlayıp sweet shirt ve gömlekle devam ettiklerini anlattı. Burada hedeflerinin U.S. Polo markasını e-store vasıtası ile Türkiye’de ve 40 ülkede tüketiciyle buluşturmak olduğunu vurgulayan Özkan, “2010 Aralık ayında ABD’de ortak bir çalışma yapıldı. Şu an son aşamaya gelindi. Umuyorum 1 Mayıs itibarı ile Türkiye’de dünyanın ilk U.S. Polo e-store sitesi açılmış olacak.” dedi.

E-store ile internetten erkek, kadın ve çocuk ürünlerinin doğrudan satın alınabileceğini dile getiren Aydınlı Genel Müdürü, uygulamadan umutlu olduklarını dile getirdi. Hedeflerini de buna bağlı olarak büyüteceklerini aktaran Levent Özkan, “E-store’a Türkiye’den başlayacağız. İlk olarak ciromuzun yüzde 4′ünün buradan gelmesini bekliyoruz, kanaatimce sonra bu yüzde 6′lara çıkacak. Türkiye’den sonra U.S. Polo markasıyla faaliyet yürüttüğümüz diğer 40 ülkeye de web uygulamamızı sunacağız.” ifadelerini kullandı. Özkan, e-store’dan 2011′de 3 milyon lira gelir beklediklerini, bunun cirolarıyla orantılı olarak katlanacağını söyledi.

Öte yandan U.S. Polo Assn, bu yıl Türkiye’de ve yurtdışında 43 yeni mağaza açarak yüzde 35 büyüme hedefliyor. Özkan, U.S. Polo’nun geçen yıl yüzde 62 büyüyerek cirosun 60 milyon dolara çıkardığını, yeni açtıkları mağazaların bu büyümede önemli rol oynadığını, mağaza sayılarını 55′ten 80′e yükselttiklerini söyledi.

Kaynak: Zaman

 

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.