E-mağazadan Kazancı 3 Milyon Lira Olacak

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Gençlerin teknoloji ve sanal ortama olan ilgisi e-ticareti büyütüyor. İnterneti mercek altına alan firmalar, bu mecradan yararlanma metotlarını araştırıyor.

Aydınlı Grup’un lisansörlüğünü yaptığı U.S. Polo Assn da, dünyadaki ilk e-ticaret mağazasını Türkiye’de açmaya hazırlanıyor. U.S. Polo Assn’ın ilk e-store’u 1 Mayıs’ta hizmete girecek. Erkek, kadın ve çocuk ürünlerinin direkt satın alınabilmesine imkân veren web uygulamadan 2011 için 3 milyon lira gelir elde edilmesi hedefleniyor.

E-store’a önem ve öncelik verdiklerini kaydeden Aydınlı Grup Genel Müdürü Levent Özkan, güçlü perakendecilerin internet te de yer almaları gerektiğinin altını çizerek, bu yıl U.S. Polo’nun e-ticaret anlamında dünyadaki ilk mağazasını açacaklarını bildirdi. Özkan uygulamadan ilk olarak Türkiye’yi ardından US Polo markası ile faaliyet yürüttükleri diğer 40 ülkeyi faydalandıracaklarını söyledi. Markalarına talebi artırmayı esas aldıklarını ifade eden Özkan, ürünlerini e-store’dan tüketici ile buluşturacaklarına dikkat çekti. Sanal ortamdan tüketicinin ürün tasarımına imkân tanıdıklarına işaret eden Özkan, uygulamaya t-shirt ile başlayıp sweet shirt ve gömlekle devam ettiklerini anlattı. Burada hedeflerinin U.S. Polo markasını e-store vasıtası ile Türkiye’de ve 40 ülkede tüketiciyle buluşturmak olduğunu vurgulayan Özkan, “2010 Aralık ayında ABD’de ortak bir çalışma yapıldı. Şu an son aşamaya gelindi. Umuyorum 1 Mayıs itibarı ile Türkiye’de dünyanın ilk U.S. Polo e-store sitesi açılmış olacak.” dedi.

E-store ile internetten erkek, kadın ve çocuk ürünlerinin doğrudan satın alınabileceğini dile getiren Aydınlı Genel Müdürü, uygulamadan umutlu olduklarını dile getirdi. Hedeflerini de buna bağlı olarak büyüteceklerini aktaran Levent Özkan, “E-store’a Türkiye’den başlayacağız. İlk olarak ciromuzun yüzde 4′ünün buradan gelmesini bekliyoruz, kanaatimce sonra bu yüzde 6′lara çıkacak. Türkiye’den sonra U.S. Polo markasıyla faaliyet yürüttüğümüz diğer 40 ülkeye de web uygulamamızı sunacağız.” ifadelerini kullandı. Özkan, e-store’dan 2011′de 3 milyon lira gelir beklediklerini, bunun cirolarıyla orantılı olarak katlanacağını söyledi.

Öte yandan U.S. Polo Assn, bu yıl Türkiye’de ve yurtdışında 43 yeni mağaza açarak yüzde 35 büyüme hedefliyor. Özkan, U.S. Polo’nun geçen yıl yüzde 62 büyüyerek cirosun 60 milyon dolara çıkardığını, yeni açtıkları mağazaların bu büyümede önemli rol oynadığını, mağaza sayılarını 55′ten 80′e yükselttiklerini söyledi.

Kaynak: Zaman

 

More from the blog

Enterprise Rent A Car İzmir Araba Kiralama Hizmeti ile Kendinizi Yolculuğun Akışına Bırakın

Bazen bir yolculuğa çıkmak, yolun sizi götürdüğü yere gitmek istersiniz. Bazen de bir tatile çıkmak... Ve bu kez yolunuz İzmir’e düştü. Yolculuğu verimli geçirebilmek, zamanı iyi değerlendirmek...

İdefix indirimleri sayesinde kitap okumak daha hesaplı

Türkiye’de kitap alışverişlerinde en çok tercih edilen platformların başında gelen İdefix indirim ve kampanyalar ile kitap alışverişlerini çok daha ucuza getiriyor.

İşyerlerini Bulmanın Kolay Bir Yolu Var

İş yerlerini Bizpoint'ten bulabilirsiniz. Üstelik bulunduğunuz yere uzaklığını da site üzerinden yaptığınız aramada görebilirsiniz.

Saklama Rehberi

Besinlerin kullanım ömrünü nasıl uzatabileceğinizi biliyor musunuz? Peki ya onları ne kadar uzun bir süre boyunca saklayabileceğinizi? Eğer siz de benim gibiyseniz, birkaç temel...