Düzgün bir fizik için 5 hareket yeterli

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

İnce ve düzgün bir fizik için tüm vücudunuzu çalıştıran egzersizler yapmanız gerekiyor. Bu beş egzersizle yağlarınızdan kurtulun.

Kıyafetlerin ardına gizlenmeden kusursuz görünmek ister misiniz?

İnce ve düzgün bir fizik için tüm vücudunuzu çalıştıran egzersizler yapmanız gerekiyor. Bu beş egzersizle metabolizmanızı ateşleyecek ve kalorileri yakarak yağlardan kurtulacaksınız.

1 – Şınav pozisyonu alın. Ayaklarınız pilates topunun üzerinde olmalı, elleri omuz genişliğinde açın ve yerden destek alın.

Bacaklarınızı göğsünüze doğru topla birlikte çekin. 10-12 kere tekrarlayın.

2 – Topun üzerine, dizlerinizi büküp sırt üstü uzanın. Vücudunuzu hafif yan pozisyona getirerek yayı yüzünüze parelel olacak şekilde çekin. 10-12 kere tekrarlayın.

3 – Ayaklarınızı kalça genişliğinde açın. Sağ ayağınızı yerden beş santim yukarı doğru kaldırın ve sağ kolunuzu öne uzatın. İleri doğru eğilirken sağ bacağınızı arkaya doğru uzatın, kolunzu aşağı indirin.

4 – Yere uzanın, ayaklarınızı topun üzerine koyup kollarınızı ‘T’ şeklinde açın. Kalça kaslarınızı sıkarak vücudunuzu ayaklar sabit kalacak şekilde kaldırın. Bu hareketi yaparken topu itip-çekmeniz gerekiyor. 10-12 kez tekrarlayın.

5 – Ayakta ayaklarınızı kalça genişliğinde açın. 60-90 derece genişliğinde adım atıp, sağ ayağınızı basamağa koyun. Bu pozisyonda yavaşça alçalın ve sağ dizinizi parmak uçlarınızın üzerinde tutun. 10-12 kere tekrarlayın.

Kaynak: Elmaelma.com

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.