Düz karın için 7 yoga duruşu

5.00 avg. rating (96% score) - 1 vote

 

duz-karin-pegarose

Bu 7 yoga duruşu sayesinde karın kaslarınız güçlenecek ve düz karın hayaline kavuşacaksın.

Düz karın için mekik ya da crunchları yapmak zorunda değilsiniz. Çünkü daha düz karın sahibi olmak için bir çok yoga duruşu var ve bu yoga duruşları özellikle karın kaslarını çalıştırıyor. Düzenli şekilde yağacağınız yoga egzersizleri ile tüm vücudunuzu çalıştırıp güçlendirebilirsiniz. Günümüzde çoğu kadın, kendini formda tutabilmek için yoga yapıyor ve vücutlarının sınırlarını en baştan belirliyor.

Haberimizin devamında yer alan 7 yoga duruş egzersizi sayesinde, sağlıklı beslenme ve kardiyo çalışmaları ile birlikte karın kaslarınız güçlenecek ve düz karın hayalinize kavuşabileceksiniz.

Karın kaslarını belirginleştirmeye başlamadan önce hala karın bölgesi yağlarından şikayetçi olanlar var ise Göbek eritme için yemeniz gerekenler ve Göbek eritmek sandığınızdan daha kolay başlıklı yazılarımızı okuyarak bu sorunlarından kurtulmada bilgi edinebilirler.

Yoga-Boat-Pose-tekne-duruşu

 

1- Navasana (tekne duruşu)

Düz karın için en uygun duruşlardan bir tanesidir. Bu duruşun birçok varyasyonu vardır. Mesela bacaklarınızı belli bir seviyeye kadar kaldırarak o seviyede bir müddet tutun ve daha sonra indirin.

Oturur pozisyonda, bacaklarınızı ön tarafa doğru uzatın. Bacaklar gergin olmalı. Sırtınız düz, elleriniz kalça yanlarındayken nefesinizi verin ve bacaklarınızı düz bir biçimde yukarı kaldırın.

Eğer kollarınızı düz bir şekilde öne doğru uzatmışken ayaklarınızı yukarı doğru kaldırırsanız, karın kaslarının-zı daha fazla çalıştırırsınız. Bacaklarınız düz olması ve dizlerinizin bükülü olmaması gerekmektedir. Nefes vererek bacaklarınızı aşağıya doğru indirin. Oturma pozisyona geri dönün. Bu duruşta, bacaklarınızı zemine değdirmeden ne kadar uzun süre durabilirseniz, karın kaslarınız da o kadar fazla çalışmış olacaktır.

More from the blog

Göbek Eritme Egzersizleri ve Beslenme Yöntemleri

Yaz aylarının yaklaşması ile birlikte göbek eritme egzersizleri ve beslenme yöntemleri konusunda ciddi araştırmalar yapan bayan okuyucularımızı aydınlatmak istiyoruz.

Güç ve Esneklik için Plates Hareketleri

Bugün ki makalemizde siz değerli okuyucularımız ile birlikte güç ve esneklik için plates hareketleri ile alakalı olarak bilgileri sizlere sunacağız. Her geçen gün büyüyen...

Lohusa Dönemi için Faydalı Egzersiz Hareketleri

Bugün ki makalemizde kadınlar için çok faydalı olacağına inandığımız lohusa dönemi için faydalı egzersiz hareketleri üzerinde duracağız. Türkiye genelinde hamilelik sonrası süreç, kadınlar için...

Bel ve Sırt Ağrılarından Kurtulmanızı Sağlayacak Yoga Hareketleri

Son dönemlerde kadınların özellikle en çok sıkıntı yaşadıkları konulardan birisi olan bel ve sırt ağrıları, kısa bir zaman dilimi içerisinde internet ortamında da en...