Dünyaca Ünlü Markalar Gümrükte Sudan Ucuz

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Dünyaca ünlü lüks markaların ürünlerigümrüklerde kalan mallarının satışını yapan TASİŞ’te sudan ucuza fiyata satılıyor.Armani, Versace, Channel ve Dior güneş gözlükleri 25 TL, Swatch, Armani, Omega, Cartier kol saati 6 TL, Gucci, Prada mont 20 TL…Mağazalarda fiyatları bin liraların üzerinde olan bu ürünler taklit değil gerçek, üstelik de yasal yollardan satılıyor. Nerede mi? Gümrük ve kaçakçılık mevzuatına göre tasfiyelik hale gelen eşyaların satışını yapan TASİŞ’te…

TASİŞ, devlet malı haline gelen ürünleri ihale ve perakende olmak üzere iki şekilde satıyor.

Son dönemde perakende satışta atağa geçen TASİŞ, ucuza lüks tüketimin yeni adresi haline geldi. İstanbul, Edirne ve Ankara’da bulunan mağazalarında perakende satış yapan TASİŞ’te dünyaca ünlü markaların ‘sudan ucuz’ fiyatlarını pahalı bulanlara bile alternatif var.

Mağazalarda ünlü markaların taklitleri ise 50 kuruştan başlayan fiyatlara satılıyor.

Bayilik için çalışılıyor 

Tasfiye İşleri Döner Sermaye İşletmeleriGenel Müdürlüğü’nün (TASİŞ) perakende mağazalarında satışta 3 bine yakın çeşitürün bulunuyor.

Ürünler arasında, oyuncaktan tıbbi cihazlara, cep telefonlarındantelevizyonlara, vites topuzundan tohumlara kadar yok yok.

Satıştaki ürünler arasında en çok dikkat çekenler ise dünyaca ünlü markalara aitürünler ve taklitleri.

TASİŞ Ankara Şube Müdürü Sarıgül Gül, “Mağazaların en üst tabakadan alt tabakaya kadar her kesimden müdavimi var. Günün her saati çok yoğunuz” diyor.

İstanbul mağazası yetkilileri de birçok esnafın TASİŞ’e uğramadan dükkân açmadığını söylüyor. TASİŞ perakende satışı Türkiye geneline yaymak için çalışma başlattı.

Hedef, esnafla güçbirliği oluşturmak ve bayilik vermek. TASİŞ yetkilileri, çalışma kapsamında epey yol kat ettiklerini açıklıyor.

İhale ile tabut ve go-kart arabası TASİŞ’in ihale ile sattığı ürünler de oldukça zengin.

Araçların, elektronik cihazların yanı sıra önümüzdeki günlerde ihale ile satılacaklar listesinde kullanılmış giysiler, kolza tohumu, go-kart arabası, piton derisinden bileklik, epidural mini-pack medikit marka damar açıcı, katater, tilki postu, 7 adet tabut var.
Radikal

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

2 YORUMLAR

    • TASÄ°S'in (TASFÄ°YE Ä°ÅžLERÄ° DÖNER SERMAYE Ä°ÅžLETMELERÄ° GENEL MÜDÜRLÜÄžÜ) Ä°stanbul,Ankara ve Edirne'de parakende satış maÄŸazaları var maalesef. Fakat gelecekte ne olur bilinmez o yüzden tasis.gov.tr 'yi takip etmenizi öneririm

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.