Dümdüz bir karına sahip olun

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Hollywood ünlülerinin kilo verme ve sıkılaşma konusunda imdadına yetişen spor eğitmeni Ramona Braganza, bu konuda gittikçe ün kazanan biri artık. Jessica Biel, Halle Berry gibi isimleri, hamilelik sonrasında nasıl sıkı bir vücuda kavuşturduğunu tüm dünya gördü zaten. Şimdi sıra sizde… En sıkı karın kasları için bu egzersizler birebir.

1 –  Şınav pozisyonuna gelin ve karın kaslarınızı sıkın.

02sinavpozisyonunagelinvekarinkaslarinizisikin_d

2 – Sol bacağınızı bükün ve sol dizinizi karnınızın altından sağ omzunuza doğru çekin. Başlangıç pozisyonuna dönün ve aynı hareketi diğer bacağınızla da yapın. Hareketi 20 kez tekrarlayın.

03solbacaginizibukunvesoldizinizikarninizinaltindansagomzunuzadogrucekin_d

3 – Sırt üstü yatın ve destek alabilmek için ellerinizi belinizin veya poponuzun altına koyun. Sırtınız yerdeyken, bacaklarınızı dümdüz tutarak 15 cm kadar kaldırın.

04sirtustuyatinvedestekalabilmekicinellerinizibelinizinveyapoponuzunaltinakoyun_d

4 – Sol bacağınızı dümdüz yukarı kaldırırken, karın kaslarınızı sıkın ve sırtınızın yerden kalkmadığından emin olun. Sol bacağınızı hızlıca aşağıya doğru indirirken, aynı anda sağ bacağınızı yukarı kaldırın. Aynı hareketi 20 kere tekrarlayın.

05solbacaginizidumduzyukarikaldirirkenkarinkaslarinizisikinvesirtinizinyerdenkalkmadigindaneminolun_d

5 – Karın kaslarınız sıkı ve kollarınız gergin bir şekilde, vücudunuzu sola doğru döndürerek, ağırlığı kaldırın. Başlangıç pozisyonuna dönün ve hareketi aynı tarafta 10 kere tekrar edin.

06karinkaslarinizsikivekollarinizgerginbirsekildevucudunuzusoladogrudondurerekagirligikaldirin_d

6 – Dört kiloluk bir ağırlığı iki elinizle tutarak, sağ ayak bileğinizin önüne kadar getirin

07dortkilolukbiragirligiikielinizletutaraksagayakbileginizinonunekadargetirin_d

7 – Dizleriniz bükük, ellerinizi, birbirine kenetlenmiş durumda ileriye doğru uzatarak yere oturun. Sırtınız yerle 45 derece açı yapacak şekilde geriye doğru eğilin ve karın kaslarınızı sıkın.

08dizlerinizbukukellerinizibirbirinekenetlenmisdurumdaileriyedogruuzatarakyereoturun_d

8 – Karın kaslarınızı sıktığınızdan emin olun ve iki yana doğru dönün. 20 kere tekrarlayın.

09karinkaslarinizisiktiginizdaneminolunveikiyanadogrudonun20keretekrarlayin_d

9 – Karın kaslarınızı sıkın ve vücudunuz yere paralel olacak şekilde önkollarınızla topa bastırarak itin. Vücudun şeklini korumak hayli zor olacağı için, bu hareketi sadece 10 kere tekrarlayın.

10karinkaslarinizisikinvevucudunuzyereparalelolacaksekildeonkollarinizlatopabastirarakitin_d

10 – Bir minderin üzerinde, ellerinizi egzersiz topunun üzerine koyarak, kollarınızı gergin tutun. Avuç içlerinizin birbirinden en fazla beş cm uzak olmasına dikkat edin.

11birminderinuzerindeelleriniziegzersiztopununuzerinekoyarakkollarinizigergintutun_d

More from the blog

Jel Tırnağın Artıları Ve Eksileri Nelerdir?

Jel tırnak son dönemlerde oldukça popüler hale gelen bir tırnak uygulaması işlemidir. Ellerin bakımlı ve bir o kadar hoş görünmesine neden olan en önemli...

Kolojen nedir?Kolojen Takviyesi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Anti-Aging sektör pazarında sıklıkla karşımıza çıkan kolojen insan vücudunda bulunan proteinlerin en büyüğü olup;Kemik,kas deri,kan damarları gibi hemen hemen tüm vücutta bulunmaktadır. Kolojen Vücudumuzdaki Görevleri...

Hasar görmüş cilt ve yaralar için Galebe Onarıcı Krem

Üstün AR-GE gücü ile yeniliklerin öncüsü Uraw, Galebe Onarıcı Kremin özelleştirilmiş formülü ile hasar görmüş cilt ve yaralara çözüm olmaya hazır.  Vücudumuzdaki en büyük organ...

Kore Kozmetik Ürünleri Nelerdir?

Kore kozmetik ürünleri ilk olarak Güney Kore kadınlarının, ardından da tüm dünya kadınlarının memnuniyet duyarak kullandıkları cilt bakım güzellik ürünleridir. Pürüzsüz ve parlak ciltleri...